Frika e kuqezinjve, Ronaldo dhe goditjet standarde

06/09/2015 - 20:14

6 shtator 2015 - Sulmi i Portugalisë, i udhëhequr nga Cristiano Ronaldo është pjesa të cilës Shqipëria i trembet më së shumti. De Biasi me stafin e tij po punojnë të marrin të gjitha masat, për të mbyllur sa më mirë hapësirat në fushë. Megjithatë, kuqezinjtë duhet të kenë kujdes edhe nga goditjet standarde. 

Luzitanët kanë elementë fenomenalë, që episode të tilla mund t’i kthejnë në favorin e tyre. Konfirmimi vjen nga videoja e publikuar nga vetë Federata Portugeze, ku tre yjet e ekipit, Cristiano Ronaldo, Nani dhe Ricardo Quaresma zhvillojnë një sfidë nga topa jo-aktivë. Ekzekutimet janë mbresëlënëse dhe nga specialistë si ata spektakli është i garantuar. 
Në pjesën më të madhe të rasteve, portierët ishin të dorëzuar. Me stilin e tij, secili prej tre yjeve portugezë e dërgon topin atje ku gardiani nuk mund të bëjë më asgjë. Një paralajmërim i vlefshëm për Shqipërinë, që duhet të ketë kujdes të mos shkaktojë goditje dënimi pranë zonës të hënën në Elbasan Arena. 

/portali DurresLajm/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Situata e krijuar pas humbjes së Gjermanisë 6-0 ndaj Spanjës në Ligën e Kombeve vazhdon të jetë e tensionuar.

Peshëngritja shqiptare ka humbur të premten një tjetër figurë, pasi është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare Haki Agalliu.

Ikona argjentinase e futbollit, Diego Maradona, është larguar të mërkurën nga kjo jetë.

Vdekja e Diego Armando Maradonës fatkeqësisht është shoqëruar me polemika e skandale.

Argjentina, Napoli dhe e gjithë bota po vajton largimin nga kjo jetë të legjendës së futbollit Diego Armando Maradonës.

Diego Armando Maradona është përcjellë për në banesën e fundit nga anëtarët e familjes dhe miqtë e ngushtë, të cilët ishin të vetmit që u

Elseid Hysaj po kalon javët e tij të fundit në aventurën te Napoli.

Futbollisti i ekipit norvegjez Molde Sherif Sinian ka shpëtuar mirë në përballjen e mbrëmjes së djeshme me Arsenalin në Ligën e Europës.

Teuta nuk shkoi më shumë se një pikë në ndeshjen e javës së katërt ndaj Vllaznisë.