Frikë nga lufta, Mançester Junajtid braktis Dohan

16/01/2020 - 17:28

Tensioni mes Iranit dhe SHBA-së në Lindjen e Mesme ka trembur Mançester Junajtidin. “Djajtë” kanë vendosur që ta anulojnë pushimin që kishin planifikuar në Doha në fillim të muajit të ardhshëm, kur Premier Liga të aplikojë pushimet e para sezonale.

“Dua t’ia lejoj disa ditë pushimi skuadrës sime, por do të mbesim në Europë. Ka gjëra që më shqetësojnë më shumë sesa futbolli. Do të shkonim në Lindjen e Mesme, por nuk do të ndodhë me siguri”, tha trajneri Solskjaer, që konfirmoi se do të qëndrojnë në Europë, me shumë mundësi në Marbeja të Spanjës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Cristiano Ronaldo hyn në historinë e Serisë A.

Kategoria Superiore ka mbyllur dje javën e 23 të saj, me disa rezultate interesante dhe plot gola.

Tajson Fury është kampioni i ri i botës në peshën e rendë, pas fitores që mori ndaj Deontei Uajlder, me KO teknik, në raundin e shtatë, n

Marash Kumbulla është padyshim lojtari më i vlefshëm i Veronës dhe në Itali, por jo vetëm flasin vetëm për aftësitë e mëdha dhe pjekurinë

Frika për shpërthimin e epidemisë së koronavirusit e ka detyruar qeverinë italiane të kërkojë ndërprerjen e të gjitha aktiviteteve sporti

Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës përmes një komunikate për media ka thënë se është “i tronditur me lajmin e mësuar

Reagim i ashpër i Kryemistrit të Shqipërisë, Edi Rama, për thyejen stolave të shumtë në stadiumin modern “Air Albania” nga tifozët e Tira

Skënderbeu dhe Teuta kanë dhuruar një ndeshje spektakolare me plot pesë gola të shënuar.