"Ftohet" akoma më tepër marrëdhënia Neymar-PSG

26/02/2020 - 20:13

Prestigjozja franceze L’Equipe ka zbuluar një tjetër episod konflikti midis PSG-së e Neymarit. Gjithçka ndodhi pas ndeshjes së Kupës se Francës kundër Dijon (6-1).Tucheli kishte vendosur që të mos ftonte Neymarin për atë ndeshje, sepse nuk donte të rrezikonte lojtarin për shkak të frikës së një lëndimi.

Madje, ai kishte thënë se nuk mund të siguronte brazilianin, që do të ftohej as për ndeshjen ndaj Dortmundit.Pas këtij vendimi, Neymar kishte bojkotuar seancën e nesërme stërvitore.Pa asnjë paralajmërim, Neymari nuk ishte paraqitur fare në stërvitje.L’Equipe shkruan se marrëdhëniet midis lojtarit e trajnerit Tuchel janë shumë të zbehta dhe kontakti i tyre është shumë i ftohtë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Wilson Kipsang, ish-mbajtësi i rekordit botëror në maratonë dhe fitues i medaljes sw bronztw nw Olimpiadwn “Londër 2012”, u arrestua për

Pesëmbëdhjetë tifozë të Indipendiente Medelin, që kishin shkuar në Argjentinë për të ndjekur ndeshjen e 11 marsit kundër Boka Juniorsit t

Izolimi i godet të gjithë, të pasur të varfër, të famshëm e të panjohur, të bukur apo jo të bukur qofshin.

Për dy vite me radhë, Milani provoi të afrojë mesfushorin kroat Ivan Rakitic, por për arsye të ndryshme negociatat me Barcelonën dështuan

Avioni privat i Lionel Mesit është detyruar të bëjë një ulje emergjente në aeroportin e Brukselit “Zavantem” mëngjesin e sotëm për shkak

Antonio Conte dhe drejtuesit e Interit kanë nisur të mendojnë për sezonin e ri dhe sipas mediave italiane, po përgatiten për 4-5 përforci

Presidenti i Bayernit të Mynihut, Karl-Hainz Rummenigge ka deklaruar se të gjithë klubet në Gjermani janë shprehur në favor të përfundimi

Futbolli është ndalur për shkak të koronavirusit dhe klubet pritet të pësojnë humbje të mëdha ekonomike, por thuajse të gjithë skuadrat e

Në këto ditë të vështira izolimi që po kalon Shqipëria, edhe mbrojtëi i Teutës, Aleksandër Kuro, është pranë familjes.

Romelu Lukaku ka befasuar me deklaratën e tij, gjatë bisede në Instagram, organizuar nga Puma me Tierry Henry.