Futbolli në zi, gjendet i vdekur ish-sulmuesi brazilian

22/04/2019 - 17:27

Një tragjedi ka goditur futbollin brazilian, pasi është ndarë nga jeta ish-futbollisti Valdiram Kaetano de Morais, në moshën 36-vjeçare.

Në Brazil policia dyshon se lojtari është vrarë, por ende nuk janë zbardhur rrethanat e sakta të ngjarjes.

Ish-sulmuesi ka luajtur në krah të lojtarëve të mëdhenj dhe njëri prejt tyre ka qenë Romario. Por futbolli nuk është se i solli një jetë të mirë, pasi u fut në rrugën e drogës dhe abuzimeve seksuale.

“Globo.com”, bën me dije se trupi i tij u gjet ditën e shtunë dhe në morg nuk është paraqitur askush nga familjarët ta marrë. Valdiram prej kohësh po jetonte në rrugët e Rio de Zhaneiros dhe është parë të kërkojë ndihmë nga ish- shokët e tij të skuadrës, publikisht.

Gjatë karrierës së tij ai ka luajtur vetëm me klube braziliane si Komersial, Bangu, Sentral etj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ndeshja e Kupës së Botës për Femra, mes Anglisë dhe Kamerunit, kjo shkaktuar një valë diskutimesh, si dhe një shfaqje aspak të këndshme. 

Luis Van Gal nuk i kursen kritikat, edhe kur bëhet fjalë për një lojtar si Leo Mesi, madje, edhe në ditën që argjentinasi shënon 32-vjeto

Mesfushori i Teutës, Sherif Kallaku, u përfol për një kalim te Partizani.

Pas disa lëvizjeve në repartin e mbrojtjes, Teuta tashmë mendon edhe për sulmin.

Pas zyrtarizimit të Marko Xhiampaolos te Milani, zërat për afrime lojtarësh kanë qenë të shumtë.

Atletiko Madrid thuajse e ka siguruar blerjen e parë për këtë merkato, me Zhoao Feliks që do të shndërrohet në transferimin më të shtrenj

Para disa ditësh, Vanda Nara ka telefonuar Antonio Konten, teknikun e ri të Interit.

Policia greke ka vënë në pranga 3 shqiptarë në kufirin greko-shqiptar, nën akuzën e trafikimit të marijuanës.

Kristiano Ronaldo kur është me pushime nuk është një klient i zakonshëm.