Futbollisti i Borussia Dortmund: Kam parë babanë teksa më vriste nënën

17/01/2015 - 15:30

17 janar 2015 -  Jakub Blaszczykowski, mesfushori i Borussia Dortmund, do të publikojë së shpejti autobiografinë e tij (në muajin maj) dhe në një intervistë për ‘Die Welt’ futbollisti polak tregon një episod tragjik që do mund të lexohet në libër: në moshën 10-vjeçare pa babanë e tij duke i vrarë nënën. “Kuba” dhe vëllai i tij ishin dëshmitarë kur babai goditi disa herë me thikë nënën dhe pasi u dënua me 15 vite burg, dy djemtë nuk kanë dashur ta takojnë më kurrë prindin e tyre.

“Në autobiografinë time tregoj gjithçka që kam përjetuar, përfshirë edhe episodin e vrasjes së nënës nga babai. Është diçka që nuk do e harroj kurrë, është pjesë e imja. Kam parë më të keqen dhe e di që mund të kapërcej çdo vështirësi pasi nuk ka gjë më të rëndë të kalosh atë që kam kaluar unë”, shpjegon mesfushori nga Polonia.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E ardhmja e portierit Gary Maley në Livingston është lënë në mëshirën e tifozëve në rrjete sociale, pasi që klubi e postoi një anketë ku

Ish-lojtari italian, Masimo Brambati, ka hapur polemika të shumta në Itali, teksa në një lidhje live në “Instagram” ditën e djeshme është

Federata Malteze e Futbollit ka organizuar një mbledhje për të vendosur në do të jepet apo jo titulli kampion për edicionin 2019-2020.

Barcelona i ka të qarta idetë për merkaton e kësaj vere. Blaugranat kërkojnë të ndërhynë në ato reparte ku kanë më shumë nevojë.

Ky sezon ka qenë i pafat për Lukas Bilian. Dëmtimet i kanë komplikuar situatën duke e lejuar të luajë vetëm në 7 raste.

Portieri argjentinas, Uilli Kabajero ka zbuluar se mori kërcënime me jetë, pas asaj gafe të bërë në Botërorin e Rusi 2018, kur tentoi të

Teuta është e gjitha e përqendruar te stërvitjet. Data e rifillimit të kampionatit po afron dhe në Durrës duan që të jenë gati.

Në një kohë kur Premier League mbetet në pritje për të mësuar datën zyrtare se kur do të rifilloj kampionati, ekipet po punojnë për sezon

Shtatë herë kampioni i botës në Formula 1, Michael Schumacher pësoi një aksident të rëndë në Alpet Zvicerane në janar të 2014-ës, ndërsa

Erblira Bici është një nga volejbollistet më të njohura shqiptare që luan në Itali.