Gabriel Jesus shpërthen ndaj arbitrave: VAR-i është një m…

18/08/2019 - 17:37

Mançester Siti dështoi të sigurojë fitoren e dytë në Premier Ligë, teksa nuk shkoi më shumë se barazimi 2-2, në ndeshjen kundër Totenhemit.Skuadra e Guardiolës ishte dominuese gjatë gjithë ndeshjes, por “Spërsat” shfrytëzuan shumë mirë dy rastet e vetme që kishin, dhe arritën të marrin një barazim të vlefshëm, kundër një kundërshtari që është pretendenti kryesor për titull.

Vendasit iu afruan shumë fitores, teksa në minutat e fundit Gabriel Zhezus arriti të gjejë rrugë e rrjetës, por ishte VAR-i ai që e anuloi atë.Pikërisht ky episod e irritoi shumë sulmuesin brazilian, i cili nuk mund ta kontrollonte veten në fund të ndeshjes. Pas fishkëllimës përfundimtare të arbitrit, Zhezus është kapur nga kamerat duke iu drejtuar gjyqtarëve të ndeshjes, me fjalët: “VAR-i është një m**”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Interi kërkon me çdo kusht të transferojë në Milano talentin shqiptar të mbrojtjes, Marash Kumbulla dhe pas negociatash të shumta me mena

Qeveria italiane mendon të shuajë polemikat që kanë shpërthyer mes klubeve të Serisë A në lidhje me rikthimin në stërvitje të futbollistë

 Në qershorin e vitit të kaluar një aksident fatal me makinë i mori jetën ish-futbollistit të Arsenal, Real Madrid e Seviljes, Hoze Anton

Futbolli është pezulluar pothuajse në të gjithë botën, për shkak të Koronavirusit, me vetëm pak shtete ku luhet ende. Të shumta janë dile

Në këto ditë të vështira karantinimi, klubi letonez i Rigës, iu ka kërkuar futbollistëve që të zgjedhin 5 gjërat e tyre të preferuara që

Lorenco Vila është i izoluar në shtëp si çdo futbollist tjetër në këtë situatë ku ndodhet vendi.

Pavarësisht shpresave të shumta për të fituar pafajësinë, piloti italian i skuadrës së Aprilias, Andrea Iannone mori një goditje të rëndë

Ndërsa pandemia e koronavirusit po gjunjëzon të gjithë botën, FIFA vrapon për të shpëtuar futbollin.

Ish-presidenti i Marsejës, Pape Diof, u nda nga jeta ditën e djeshme, në moshën 68-vjeçare, pasi u infektua me koronavirus.