Gatuzo gati të marrë vendin e ish-trajnerit të Milanit

02/12/2019 - 22:48

Fiorentina po kalon një formë të keqe këto kohë, teksa nuk njeh fitore prej 4 ndeshjesh. Në 14 ndeshje të zhvilluara, klubi nga Firence ka grumbulluar vetëm 16 pikë pavarësisht afrimeve që u bënë në skuadër në merkaton e verës, dhe kjo formë nuk iu ka pëlqyer aspak drejtuesve.

Pikërisht nga kjo mund ta pësojë trajneri Viçenco Montela, i cili tashmë ka humbur edhe besimin nga drejtuesit. Sipas mediave italiane ish-trajneri i Milanit është pranë shkarkimit dhe vendin e tij pritet ta marrë një tjetër ish-trajner i “Djallit”. Bëhet fjalë për Xhenaro Gatuzon i cili nga fundi i sezonit të kaluar kur u largua nga Milani, është i papunë dhe po kërkon një tjetër skuadër për të ushtruar profesionin e trajnerit.

Në orët e ardhshme pritet të ketë zhvillime të reja, por në listë për tu emëruar trajner te Fiorentina është edhe Di Baxhio, i cili gjithashtu pëlqehet nga drejtuesit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sikur të mos mjaftonin polemikat pas eliminimit në Champions League, në rrjetet sociale orët e fundit ka përfunduar në shenjestër Kristia

Carlo Ancelotti në sytë e lojtarëve por dhe vetë pasuesit të tij, Rino Gattuso, shihet si një baba, një trajner i qetë, i cili krijon mar

Kristiano Ronaldo bëhet shpesh herë protagonist si në fushën e futbollit ashtu edhe jashtë saj.

Kontrata e Sebastian Vettel me Ferrarin është e vlefshme edhe për një vit, pra skadon në fund të vitit 2020, por gjermani nuk e ka të qar

Teuta ka arritur të fitoi derbin ndaj Goga Basket.

Gjykata Civile e Milanos ka dënuar firmën e njohur të veshjeve Dolce & Gabbana srl që t’i paguajë Diego Armando Maradonës 70 000 euro

Kukësi-Teuta është gjithmonë një ndeshje me emocione dhe rezultate të paparashikueshme, qoftë kur është luajtur në Durrës, e gjithashtu n

Protagonist i padiskutueshëm për kthesën e Teutës ishte një 20- vjeçar.

Teuta provoi edhe një herë entuziazmin e një takimi të fituar, një ndjenjë e cila i mungonte nga data 18 tetor dhe e bëri në një çast shu

Sot po luhen ndeshjet e fundit të Uefa Youth League (Championsi i të rinjve) sa i përket fazës së grupeve.