Gatuzo: Nuk u transformuam në fenomenë, i kënaqur nga “rezervat”

05/11/2018 - 16:22

Milani fiton sërish në shtesë, këtë radhë në Udine, ndaj fati duket se po i buzëqesh, pas humbjes në shtesë në derbi.Trajneri kuqezi Xhenaro Gatuzo është i lumtur dhe nuk e konsideron thjesht fat: “Goli i pësuar në fund ndaj Interit ishte goditje e rëndë. Ndaj Udinezes e merituam fitoren. Kemi vuajtur, kemi pasur shumë dëmtime dhe skuadra meriton komplimente. Në pjesën e dytë skuadra më pëlqeu, tani shpresoj të rikuperojmë ndonjë lojtar”.Higuain u dëmtua:

“Ndjeu një dhimbje në shpinë, ndoshta mori një goditje. Shpresojmë të mos jetë asgjë serioze”.Goli mund të anulohej, por VAR rregulloi gjithçka, ndërkohë që Gatuzo protestonte: “Nuk i thashë asgjë anësorit, thjesht shkova drejt tij duke e parë me flamurin lart. Kartonin e kuq e mora se dola nga zona teknike”.

Milani vijon të fitojë: “Nuk ishim të mbaruar më përpara dhe nuk jemi fenomenë tani. Fitoret ndihmojnë për të punuar më mirë, të shohim sa larg mund të shkojmë’.Mungesat shtohen:

"Nuk kemi ç’ bëjmë, nuk po na ecën fati. E hëna është pushim, pastaj shohim si jemi fizikisht. Kastijeho u paraqit mirë, edhe Borini  jam i kënaqur prej tyre, po tregojnë se kanë cilësi dhe kemi nevojë për të gjithë. Sot mbrojtja u soll mirë, Bakajoko e Kesie e bënë mirë detyrën në mesfushë. Suso luajti për 25 minuta si sulmues i dytë, e pamendueshme kur e mora Milanin. Të gjithë po japin maksimumin dhe po vihen në dispozicion total”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

U  ktheu sadopak buzëqeshjen tifozëve durrsakë, të cilët kanë përjetuar ditë shumë të vështirë për shkak të termetit shkatërrues të 26 në

Trajneri i Teutës, Bledi Shkëmbi, sqaroi pse festoi në një mënyrë që nuk e ka bërë kurrë më parë, por edhe për tema të ndryshme.

Mesfushori i Manchester Unitedit, Fred, ka thënë se incidentet raciste, si abuzimet që u drejtuan te ai nga disa tifozë të Manchester Cit

Juventusi pësoi dje në mbrëmje disfatën e parë sezonale, teksa u mposht në “Olimpico” të Romës me rezultatin 3-1 nga Lacio.

Ndeshja Teuta-Skënderbeu është ngjarja e parë që përpiqet të rikthejë në shinat e së përditshmes një qytet të rrënuar nga dhimbja pas tër

Gjatë mërkatos së janarit Interi do të përforcohet me disa lojtarë, të cilët do i vijnë në ndihmë Kontes për vazhdimin e sezonit shumë im

Uestern Junajtid dhe Melburn Viktori, skuadrat ku luajnë Besart Berisha dhe Migjen Basha, respektivisht, janë ndeshur ditën e djeshme.

Tërmeti 6.4 ballsh që goditi vendin tonë mëngjesin e 26 nëntorit, solli pasoja katastrofike dhe një traumë të madhe për popullin.

Antonio Kontes nuk i pëlqen fakti se tifozët e Interit tani kanë pretendime shumë të mëdha ndaj skuadrës dhe që në pengesën e parë i kund