Gjyqtari detyron ekipin vendas të gërmojë rreth portës

04/11/2015 - 12:25

4 nëntor 2015 - E pabesueshme ajo që ka ndodhur në serinë D në Itali, kategori ku luan edhe Parma e famshme. Gjyqtari i ndeshjes Correggese­-Sammaurese, Marco Stampatori, mesa duket shumë symprehtë, ka dalluar se njëra portë ishte më e ulet se duhej (standarti është 2.44 m) dhe nuk ka lejuar nisjen e lojës pa u korrigjuar ky defekt. Kështu vendasve u është dashur të marrin lopatat në duar e të gërmojnë për të rregulluar portën, madje ishin drejtuesit e lartë të Correggese­s që ju përveshën vetë punës për të mundësuar zhvillimin normal të lojës.

/portali DurresLajm/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kruniç, Rebiç, Hernandez e Çalhanoglu presin të negativizohen nga koronavirusi, teksa Gabia vazhdon të kurojë gjurin e ndrydhur.

Një trajner i portierëve në Zambi është përjashtuar pasi spërkati shtyllat e portës dhe urinoi përpara një ndeshjeje të kampionatit.

Drejtori teknik i Teutës, Sulejman Starova foli për detyrën e re, kampionatin, derbin dhe për Vllazninë kryesuese.

Godet Sopoti, merr një lojtar nga Teuta.  Drejtuesit kanë arritur akordin me klubin durrsak për të siguruar shërbimet e mesfushorit Endri

Dejvi Bregu, realizoi një eurogol në përballjen e sotme ndaj Kastriotit, duke i dhuruar 3 pikë të arta Teutës, që është vënë në ndjekje t

Edi Martini i cilëson si të arta tre pikët që mori Teuta e tij në transfertën e Kamzës ndaj Kastriotit.

Teuta ka vuajtur për të gjetur suksesin në ndeshjen në transfertë përballë Kastriotit.

Juventusi po jeton një prej momenteve më të vësh tira të 10 viteve të fundit, ku ka dominuar totalisht në Itali, ndonëse është ende në ga

Humbja 2-0 ndaj Lestërit në kampionat, e ka komplikuar ndjeshëm situatën te skuadra e Çelsit.

Xhekson Ferreira ka qenë një përforcimi i papritur për Teutën, për vetë mënyrën se si ndodhi.