Goditja e Zidan ndaj Materacit, 12 vite më pas kthehet në një vepër arti

12/02/2018 - 12:17

Nuk po kalon një moment të gëzueshëm Zinedin Zidan, i cili, pas dy sezonesh ku ka fituar gjithçka në stolin e Realit të Madridit, sot e sheh të ardhmen e tij në dilemë, të varur thuajse plotësisht te sfida në Champions ndaj PSG-së.

I vënë në kërkim të qetësisë, në këtë aspekt nuk e ka ndihmuar me siguri Marko Materaci, i cili 12 vite pas goditjes së famshme me kokë në Botërorin “Francë 2006” (ku triumfuan “axurrët”, në finale pikërisht ndaj gjelave”) është fotografuar përpara një vepre arti që portretizon shabllonin e tij (me Kupën e Botës në duar) dhe atë të Zidanit saktësisht në momentin e goditjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Teuta i shkaktoi humbjen e parë Laçit në këtë sezon të Superiores dhe mori fitoren e dytë radhazi, ndërsa trajneri Blendi Shkëmbi nuk e f

Manchester United kishte përmbysur rezultatin dhe po fitonte 1-2 në fushën e Chelsea, por në minutën e 6 shtesë të ndeshjes, Ross Barkley

Gerhard Progni u zgjodh lojtari më i mirë i ndeshjes Laçi-Teuta, teksa asistoi për golin e parë dhe shënoi golin e dytë.

Real Madrid ka humbur në “Santiago Bernabeu” me Levanten, duke u zhytur edhe më thellë në krizë.

Serbia është shpallur kampione e botës në volejboll për femra, pas fitores dramatike që arriti ndaj Italisë në finale me rezultatin 3-2 (

Teuta arriti një fitore shumë të rëndësishme, duke triumfuar përballë Laçit me rezultatin 0-3.

Real Madrid nuk di të fitojë më.

Derbi i Milanos mbetet një sfidë e veçantë për të gjithë futbollistët kuqezi, veçanërisht për spanjollin Suso.

Pasi fitoi gjithçka në atletikë dhe vendosi edhe rekordin botëror në garën e 100 metrave, atleti xhamajkan Usain Bolt është përkushtuar t

Pas gjobës së majme nga klubi dhe pasi rrezikon 12 vite burg për një sherr në lokal, Arda Turan gjendet përballë një telashi tjetër.