Grekët dhe serbët: Vrite kroatin, që shqiptari mos të ketë vëlla (Video)

06/11/2015 - 13:00

6 nëntor 2015 - Skuadrën e Dinamo Zagreb në stadiumin e Olympiakosit e ka pritur një atmosferë e zjarrtë e krijuar nga tifozët vendas, të ndihmuar edhe nga huliganët serbë “Delije”, me të cilët janë të vëllazëruar, shkruajnë mediat kroate.

Kur lojtarët e Dinamos kanë dalë në nxemje, në stadiumin Karaiskakis i ka pritur kënga: “Vrite kroatin, që shqiptari mos të ketë vëlla”.

Drejtuesit e Dinamos janë ankuar te delegati i ndeshjes, duke kërkuar që të hiqen transparentet me simbole çetnike dhe të ndalen fyerjet ndaj tyre.

/portali DurresLajm/

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është koha ajo heq dyshimet dhe në rastin e Gareth Gale, i cili vazhdon të përjetojë një moment të vështirë në karrierën e tij, faji duke

Frank Lampard nga dita e sotme nuk do të jetë më trajner i Chelsea-t.

Italia drejt përjashtimit nga Lojërat Olimpike të Tokyos.

Mesut Özil lë pas 8 vitesh Arsenalin për të nisur një aventurë të re dhe të parën në vendin e tij të origjinës, me Fenerbahçen në Turqi.

Trajneri i Teutës Edi Martini, i shoqëruar nga kapiteni, Renato Arapi kanë dalë sot në konferencën zyrtare për media, një ditë përpara nd

Kukesi ka regjistruar fitoren e dytë radhazi, teksa ka mposhtur me rezultatin 2-1 Bylisin në “Elbasan Arena”, në ndeshjen e vlefshme për 

Presidenti dhe 4 futbollistët e Palmas Fútbol y Regatas, anëtarë në divizionin e katërt të futbollit brazilian, vdiqën këtë të diel në nj

Ministri i Sporteve në Itali, Vincenzo Spadafora është rikthyer të flasë rreth rikthimit të tifozëve në shkallët e stadiumit.