Griezmann kërkohet edhe nga Manchester United

25/03/2020 - 22:53

Antoinne Griezmann ishte blerja e bujshme e Barcelonës këtë verë, por duket se sulmuesi francez rezultoi një dështim në “Camp Nou” dhe për këtë arsye drejtuesit e klubit po mendojnë ta largojnë këtë verë.Kampioni i botës ka luajtur titullar në shumicën e ndeshjeve, por kjo nuk ka mjaftuar që të lërë gjurmë, pasi ka bërë shumë pak në fushë, i mbetur në hijen e dyshes tjetër Messi-Suarez, që njihen më mirë me njëri-tjetrin.

Për më tepër, Griezmann nuk shihet me sy të mirë nga Messi dhe mes të dyve mungon thuajse totalisht dialogu në fushë, ndaj drejtuesit e klubit të Barcelonës kanë vendosur të largojnë pikërisht francezin.Për këtë të fundit së fundi është future në garë Manchester United, që është gati të paguajë një shifër prej 100 milionë eurosh, që të marrë kampionin e botës në “Old Trafford”, një shifër e përafërt me të që Barcelona pagoi për ta marrë nga Atletico.

Dihet tashmë botërisht që Solskjaer nuk i ka qejf sulmuesit pyka dhe preferon të luajë me lojtarë të tipit Griezmann e Rashford në repartin e avancuar, ndaj u ka kërkuar drejtuesve që të marrin futbollistin francez.Përveç “djajve të kuq”, Griezmann ndiqet me mjaft interes edhe nga Paris Saint Germain, që po mendon të përfshijë sulmuesin në marrëveshjen që do të çonte brazilianin Neymar te Barcelona, në një shkëmbim të bujshëm.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sulmuesi i PSG-së, Edinson Cavani, që prej kohësh është përfolur se ka arritur marrëveshjen me Atletico Madridin, duket se është i destin

Sugjerimi se Lionel Messi mund të transferohet tek Interi zgjati vetëm disa orë.

Sulmuesi i Teutës, Idelino Gomes Kolibali, është nga të huajt e vetëm që ka mbetur në Durrës që pas ndërperjes së kampionatit më 12 mars.

Bayerni i Mynihut, udhëheqësi aktual i Bundesligës, njoftoi zyrtarisht se ka vendosur të rinisë stërvitjen (sot), megjithëse ushtrimet do

Drama e koronavirus trondit Pep Guardiolën.

Pezullimi i futbollit për shkak të Koronavirusit, ka sjellë probleme të shumta edhe në anën financiare të shumë ekipeve, që tashmë nuk ka

Gjysma e lojtarëve të skuadrës së Teutës çdo ditë i sheh që të stërviten sipas një plani që ka përcaktuar trajneri Edi Martini, me përjas

Vazhdojnë të shtohen rastet e mjekëve që besojnë se ndeshjet e UEFA Champions League në muajin mars ishin si “bomba shpërthyese” për përh

Gjysma e lojtarëve të skuadrës së Teutës, çdo ditë, me përjashtim të fundjavës i sheh që të stërviten sipas një plani që ka caktuar trajn