Hamburgu zbret nga kategoria por nuk fal

19/05/2018 - 18:44

   Për Hamburgun është viti zero, sezoni më i zi në historinë e vet të lavdishme, që u njollos, sepse për herë të parë në historinë e Bundesligës klubi verior zbret një kategori më poshtë.

Ora e lavdishme në stadiumin e Hamburgut, që numëronte vitet, muajt, ditët, minutat e sekondat e kaluara nga Hamburgu në Bundesligë, tashmë është zeruar dhe është graduar që të matë vitet që nga themelimi i Hamburgut, në shekullin e 19-të sipas drejtuesve të Hamburgut, edhe pse zyrtarisht viti i themelimit me emrin Hamburg është 1919.

Të dëshpëruar nga rrënimi i “Dinosaurit”,  siç njihet Hamburgu, shumë tifozë kanë braktisur stadiumin: plot 750 të abonuar kanë munguar në më shumë se 35% të ndeshjeve shtëpiake, që do të thotë të paktën 6 nga 17 ndeshjet e kampionatit të fundit.

Diçka e tillë në Gjermani është sakrilegj, ndaj Hamburgu ka marrë masa, sepse abonimi në Gjermani është diçka e shenjtë.Tradhtarët janë “pushuar nga puna”, sepse u është fshirë abonimi menjëherë pas përfundimit të sezonit dhe do të zëvendësohen nga tifozë të tjerë besnikë, duke qenë se lista e pritjes për abonim është shumë e gjatë.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Transferimi i Neymarit te Barcelona në verë të 2017-ës për 222 milionë euro tronditi tregun e futbollistëve, pasi deri në këtë moment as

E ardhmja e sulmuesit të Paris Saint Germain, Neymar është larg kampionëve të Francës.

Dy kaska të ish-pilotit brazilian Ayrton Senna do të dalin në ankant në “Cataëiki”, faqja on-line e ankandit të sendeve unike dhe special

Cristiano Ronaldon e pret një betejë ligjore që mund të zgjasë më shumë se 2 vjet për çështjen Mayorga.

Vijon momenti i keq për Kombëtaren Gjermane, që ndaj Francës, në “Parc des Princes” pësoi një humbje me përmbysje (2-1), e cila mund të k

Teuta fitoi javën e shkuar ndaj Kastriotit, një detyrim për durrsakët.

Burime nga Manchester United kanë thënë se klubi nuk është në shitje, pas lajmeve të publikuara së fundmi se Princi i Kurorës së Arabisë

Arda Turan është futur në telashe të mëdha.

Edhe pse shanset për vendin e parë janë të pakta, sfida e fundit ndaj Skocisë është një test i vlefshëm për Shqipërinë.