Hapja e stadiumeve në Itali, Spadafora ka një lajm të keq për tifozët

23/01/2021 - 22:27

Ministri i Sporteve në Itali, Vincenzo Spadafora është rikthyer të flasë rreth rikthimit të tifozëve në shkallët e stadiumit. Të gjithë po presin të shohin dhe mbështesin nga afër skuadrat e tyre të zemrës, por duhet të presin akoma.Ky sezon në Serie A pritet të vijojë me dyer të mbyllura, një gjë që Spadafora e shpreh në prononcimin e dhënë për Rai Tre.

“Hapja e stadiumeve në këtë sezon është shumë e vështirë.Prania e një numri të madh tifozësh në shkallë është e komplikuar në këto kushte. Nuk mund ta bëjmë rikthimin gradual të tifozëve, një mision i pamundur në këto momente", deklaroi Spadafora.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Liverpul mbetet në krizë teksa është mposhtur sërish në shtëpi në ditën e djeshme të Premier League nga ekipi i Fulhem me rezultatin 0-1.

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli ka thënë se ka pasur disa debate të ashpra me presidentin e UEFA-së, Aleksander Ceferin.Agneli du

Me rastin e 8 Marsit ditës së gruas, sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi i ka uruar të gjitha nënat për ditën e tyre.Ai përmes një postimi në

Liverpool po përjeton sezonin më të vështirë në drejtimin e Jurgen Klopp, për momentin janë jashtë çdo objektivi në Premier League, vendi

Zlatan Ibrahimovic ishte ndër protagonistët absolutë të Festivalit të Sanremos.

Në një sezon ka momente ku gabimet marrin një dimension tjetër, p.sh.

David Alaba është në muajt e fundit me Bajern Mynih, teksa lojtari shumë dimensional në fushë ka vendosur të largohet në fund të sezonit

Sfida shtëpiake me Anglinë për eliminatoret e Botërorit Katar 2022 po afron (28 mars), ndërsa bari i stadiumit “Air Albania” nuk ndodhet

Reali i Madridit vazhdon të këmbëngulë për të rinovuar me Sergio Ramos, por drejtuesit i kanë vendosur një ultimatum mbrojtësit spanjoll.