Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Hendboll, Shqipëria turpërohet nga Letonia, humbet 48-1

09/03/2016 - 11:21

Kombëtarja e hendbollit për femra, që merr pjesë në turneun Europian të vendeve në zhvillim, ka debutuar sot në arenën ndërkombëtare, por ky debutim ka qenë më shumë se zhgënjyes.

Ekipi kuqezi, që drejtohet Shpëtim Lamçja dhe Armand Çakalli, është mundur thellë 48-1 nga Letonia, në ndeshjen e luajtur në Tbilisi të Gjeorgjisë, aty ku dhe zhvillohet ku turne. Një paraqitje e dobët e vajzave shqiptare, në një ndeshje ku ato ishin thuajse amatore dhe ku realizuan vetëm një gol me Sabrina Zajmi, pas një parabole sipër portieres.

E gjithë ndeshja ishte një formalitet për letonezet, që realizuan nga 24 gola në secilën pjesë, duke shkatërruar totalisht vajzat shqiptare në këtë sfidë europiane. Një debutim i hidhur i Shqipërisë në këtë turne ndërkombëtar, që nesër do të luajë ndaj Qipros, ndërsa pasnesër ndaj Gjeorgjisë vendase. Këto katër skuadra ndodhen në Grupin A të këtij turneu Europian, që zhvillohet për të përkrahur dhe përhapur sportin e hendbollit në vendet e vogla.

Përfaqësimi i Shqipërisë mund të konsiderohet si lajm pozitiv, por rezultati i sotëm, absolutisht jo.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

UEFA po punon me komisionet e saj mjekësore, për të siguruar një Europian sa më të qetë dhe për të mos pasur të infektuar gjatë muajit ku

Reali i Madridit triumfoi në “El Clasico” ditën e djeshme, teksa mposhti me rezultatin 2-1 Barcelonën, në një sfidë me të vërtetë spektak

Teuta ka kaluar atë që në kampin durrsak e kanë cilësuar si finalen e  parë të 10 të tillave, me një fitore bindëse 2-0 në Fier ndaj Apol

Lorenco Vila gjeti përsëri rrugën e rrjetës me Teutën, teksa shënoi golin e avantazhit ndaj Apolonisë. Vila u shpreh:

Gardiani italian pritet të vazhdojë të ardhmen e tij në stadiumin “Allianz”.Gjiganti italian Juventus thuhet se është i gatshëm që t’i of

Milan thyen Parma 1-3 në transfertë një ndeshje e lehtë në letër, por që u ndërlikua jo pak pas daljes me karton të kuq të Ibrës.

Edi Martinin sigurisht që e kënaq së tepërmi suksesi me Apoloninë, për faktin i jep kryesimin Teutës, me trajnerin shkodran që shmang kom

Teuta fitoi në transfertë ndaj Apolonisë dhe shkëputet në krye të klasifikimit të Kategorisë Superiore, me 2 pikë më shumë se Vllaznia nd

Emocionet e shënimit të një goli janë gjithmonë të shumta dhe tepër të veçanta.

Plot 8 qytete pritëse të Kampionatit Europian kanë dhënë miratimin zyrtar për të lejuar praninë e pjesshme të tifozëve në stadiume, gjatë