Hënes “shpërthen” ndaj skuadrave angleze

14/03/2019 - 22:13

Britania e Madhe prej dy vitesh ka një kauzë të madhe politiko-ekonomike që quhet BREXIT, e cila nëkputon daljen e shtetit nga unioni europian. Ky ndryshim radikal që kërkojnë britanikët prek në mënyrë të menjëhershme dhe futbollin. Kjo pasi nëse Britania e Madhe del nga unioni europian skuadrat angleze duhet të mos marrin pjesë në Ligën e Kampionëve.

Uli Hënes, një prej drejtuesve të Bajernit ka thënë për mediat se nësë do të ndodhë BREXIT, skuadrat angleze duhet të mos marrin pjesë në Ligën e Kampionëve.“Nëse vitin tjetër do të ndodhë BREXIT dua që Liverpul, Mançester Junajtid dhe ekipe të tjera mos t’i shoh më në Ligën e Kampionëve. Kjo është një kërkesë drejtësie dhe gjithçka tjetër që do të ndodhte do të ishte shkelje e dinjitetit njerëzor”, ka thënë Hënes.

Gjithashtu ai reagoi me indinjatë ndaj një kritike që ka bërë një gazetar mbi deklarëtën e tij për skuadrat angleze. “Keni udhëhequr ndonjëherë një ekip si Bajerni në krye të botës?”, ka përfunduar Hënes  me tone ironie. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Stërvitja nga Diego Maradona duket se ka entuziasmuar portierin e Dorados, Gasper Servio.

Dy futbollistët e Kombëtares, Frederik Veseli dhe Ardian Ismajli, në konferencë për shtyp në vigjilje të ndeshjeve kualifikuese në “Euro

Mauro Ikardi duhet ta ketë vuajtur jo pak të parit nga divani i shtëpisë derbin e fituar nga Interi kundër Milanit, por ndërkohë nga ana

Etiketimet për lojtarin që konsiderohet më i miri i historisë kanë mbaruar.

Lancient Sidibe ndien keqardhje për humbjen në kryeqytet, e megjithatë thekson se Teuta do të jetë në Kupat e Europës këtë fundsezoni.

“Mbreti” i modës në kombëtaren gjermane ka qenë padyshim Zherom Boateng.

Futbollisti me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri, është larguar nga kombëtarja e Zvicrës dhe do të mundojë në 2 ndeshjet kualifikuese t

I ftuar në studion e “Sport Italia”, ish-menaxheri i Interit dhe Milanit, Masimiliano Mirabeli ka komentuar derbin e Milanos.

Pavarësisht mesazhit të Beppe Marottës për zgjidhjen përfundimtare të çështjes “Icardi” me kthimin e sulmuesit argjentinas nën urdhrat e