Huazim me kushte, ja detajet e akordit Napoli-Atletiko për Hysajn

15/07/2019 - 21:59

Elseid Hysaj ka nisur fazën përgatitore me Napolin, por mediat europiane bëjnë me dije se janë ditët e fundit si pjesë e napolitanëve. Teksa raportohet se Atletiko Madrid është shumë pranë dhe se presidenti De Laurentis ka pranuar që të ulë pretendimet, në skenë kanë dalë disa variante për marrëveshjen e mundshme mes palëve.

Ndërkohë që bëhet fjalë për një pagesë prej 15 milionë eurosh dhe disa bonuse, në Spanjë raportojnë se Elseid Hysaj do të huazohet nga Napoli tek Atletiko e Madridit. Kjo formulë, mund të jetë e leverdisshme për të dyja palët. Italianët do të kërkojnë që huazimi të jetë me detyrim blerjeje, mirëpo për këtë do të ketë një tjetër klauzolë shtrënguese.

Teksa Atletiko pritet që të paguajë 15 milionë euro në fund të sezonit, për këtë duhet që shqiptari të luajë të paktën 50% të ndeshjeve që skuadra spanjolle do të zhvillojë gjatë sezonit 2019-2020. Mbetet për t’u parë se cila do të jetë kontrata fikse e bashkëpunimit mes palëve, por gjasat janë që mbrojtësi i Kombëtares shqiptare të transferohet në Madrid dhe të jetë nën urdhrat e trajnerit Diego Simeone.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sfida ndërmjet Sivassporit dhe Besiktasit në Superligën turke të futbollit dhuroi një ngjarje mjaft të rëndë.

Monaco është klubi më i ri që ka shprehur interesim të madh për sulmuesin e Interit Mauro Icardi, të cilit i ka ofruar pagë shumë të majm

Duhej të ishte festë pas fitores së Superkupës, por nuk ka qenë e tillë rruga për në kthim e disa tifozëve të Partizanit.

Amadu Latif e mbylli aventurën me Teutën, sezonin që lamë pas, dhe tashmë ka zgjedhur që të largohet nga Shqipëria, dhe të vijojë karrier

Olimpia-Motagua është një nga derbit më të zjarrtë në Honduras, dhe i tillë ishte edhe këtë herë.

Lukaku vazhdon të punojë shumë, për ta nisur sa më mirë sezonin në Serie A.Përmes një postimi në rrjetet sociale, Romelu Lukaku i ka dërg

Mançester Siti dështoi të sigurojë fitoren e dytë në Premier Ligë, teksa nuk shkoi më shumë se barazimi 2-2, në ndeshjen kundër Totenhemi

Kanë mjaftuar pak ndeshje që situata te skuadra e Bajern Mynih të kthehet përsëri e tensionuar.

Teuta është mundur në miqësoren e parë zhvilluar në Durrës pas kthimit nga faza përgatitore në Korçë.

Sportisti i mirënjohur i UFC, Connor McGregor është gjobitur pasi ai sulmoi një burrë në klubin ku kishte shkuar.