Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Humbin në derbi, ultrasit zhveshin lojtarët (Video)

09/03/2016 - 16:22

Ta humbësh një ndeshje, është e dhimbshme. Madje, për tifozët e ekipit polak, Slask Weoclaw, është edhe e papranueshme. Ata, në shenjë revolte ndaj lojtarëve të ekipit të tyre të zemrës, të cilët e humbën ndeshjen derbi nga Zaglebie Lubin, kanë bërë një veprim të befasishëm.

Në fakt, me të përfunduar ndeshja, ata janë vërsulur në drejtim të lojtarëve, të cilat ua kanë hequr fanellën atyre, me arsyetimin se nuk meritojnë t’i mbajnë të veshura këto fanella, pas paraqitjes dëshpëruese në derbi. Futbollistët nuk kishin zgjidhje tjetër pos t’i hiqnin fanellat dhe t’ua jepnin tifozëve, ashtu siç kërkuan këta të fundit. 

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

UEFA po punon me komisionet e saj mjekësore, për të siguruar një Europian sa më të qetë dhe për të mos pasur të infektuar gjatë muajit ku

Reali i Madridit triumfoi në “El Clasico” ditën e djeshme, teksa mposhti me rezultatin 2-1 Barcelonën, në një sfidë me të vërtetë spektak

Teuta ka kaluar atë që në kampin durrsak e kanë cilësuar si finalen e  parë të 10 të tillave, me një fitore bindëse 2-0 në Fier ndaj Apol

Lorenco Vila gjeti përsëri rrugën e rrjetës me Teutën, teksa shënoi golin e avantazhit ndaj Apolonisë. Vila u shpreh:

Gardiani italian pritet të vazhdojë të ardhmen e tij në stadiumin “Allianz”.Gjiganti italian Juventus thuhet se është i gatshëm që t’i of

Milan thyen Parma 1-3 në transfertë një ndeshje e lehtë në letër, por që u ndërlikua jo pak pas daljes me karton të kuq të Ibrës.

Edi Martinin sigurisht që e kënaq së tepërmi suksesi me Apoloninë, për faktin i jep kryesimin Teutës, me trajnerin shkodran që shmang kom

Teuta fitoi në transfertë ndaj Apolonisë dhe shkëputet në krye të klasifikimit të Kategorisë Superiore, me 2 pikë më shumë se Vllaznia nd

Emocionet e shënimit të një goli janë gjithmonë të shumta dhe tepër të veçanta.

Plot 8 qytete pritëse të Kampionatit Europian kanë dhënë miratimin zyrtar për të lejuar praninë e pjesshme të tifozëve në stadiume, gjatë