Humbja tronditëse ndaj Turqisë, L’Equipe masakron Kampionët e Botës!

09/06/2019 - 16:51

Kombëtarja e Francës mori një humbje shokuese ndaj Turqisë mbrëmjen e kaluar, teksa u mposht pastër 2-0 në transfertë. Ajo që e bëri edhe më tronditëse humbjen ishte fakti se “Gjelat“ nuk e goditën asnjëherë portën gjatë 90 minutave.

Kampionët e Botës u kritikuan shumë për paraqitjen e tyre, ku mbi të gjitha ishte presigjiozja “L’Equipe”, që kishte vendosur dhe notat e lojtarëve për këtë takim.

Ndoshta janë notat më të ulëta që keni parë ndonjëherë. Nota mesatare e Francës ishte 3.2, me Hugo Loris, që ishte i vetmi që kishte shpëtuar dhe në një farë mënyre kishte rritur mesataren.

Kapiteni ishte vlerësuar me notën 7. Më pas, Pogba, Sisoko, Varan dhe Dinj, ishin më të kritikuarit, me notën 2, që zor se është përdorur ndonjëherë në vlerësime. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shumë i lumtur për golin e realizuar u shfaq Rey Manaj i cili u çlirua pas golit spektakolar që realizoi ndaj Moldavisë.

Natyrisht i kënaqur Edy Reja për këtë fitore historike të Shqipërisë në transfertë ndaj Moldavisë më e thella e arritur ndonjëherë.

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka vlerësoi me nota maksimale paraqitjen e kombëtares ndaj Moldavisë, por edhe pun

Ngjarje të pakëndshme në eliminatoren mes Bullgarisë dhe Anglisë, që përfundoi me fitoren e thellë 0-6 të "Tre Luanëve".

Ngjarje të pakëndshme në eliminatoren mes Bullgarisë dhe Anglisë, që përfundoi me fitoren e thellë 0-6 të “Tre Luanëve”.

Teuta afroi dy sulmues në merkaton e verës për të zëvendësuar largimet e Tomislav Bushiçit dhe Gerhard Prognit.

Klubi i Teutës po bën punime për të përmirësuar tapetin e stadiumit “Niko Dovana” dhe ka njoftuar se takimi i javës së 8 ndaj Flamurtarit

Ëndrra për Euro 2020 vazhdon. Kjo ëndërr për Kosovën u mbajt gjallë sot nga fitorja me rezultatin 2 me 0 kundër Malit të Zi.

Shqipëria kalon në avantazh ndaj Moldavisë në minutën e 22-të me një gol të shënuar nga Cikalleshi.

Sulmuesi Sokol Cikalleshi ka shkundur rrjetën e kundërshtarëve duke shënuar golin e parë për sfidën ndaj Moldavisë.