Hysaj nuk do të rinovojë me Napolin, zbulohet ekipi tjetër italian që e kërkon

30/11/2020 - 20:06

Elseid Hysaj nuk do të rinovojë kontratën e tij me Napolin.

Sipas asaj që raporton “RAI Sport”, të kaltërit kanë ndërprerë tratativën, pasi nevojat ekonomike të dy palëve nuk përkojnë dhe bëhet pothuajse e pamundur të shkojnë përpara së bashku.

Mbrojtësi shqiptar do të jetë lojtar i lirë në fundin e këtij sezoni.

Probabiliteti i madh është që ai të vazhdojë karrierën tek Roma, klub ku kanë nisur kontaktet dhe që nuk e kanë fshehur kurrë pëlqimin për Hysajn.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Për zyrtarizimin ndoshta duhet të kalojnë edhe disa orë, por tahsmë nuk ka më asnjë dyshim, Marley Aké do të jetë futbollist i Juventusit

Milani pësoi humbjen e dytë radhazi, këtë herë në derbin e Madoninnas, përballë Interit, që e nxori jashtë Kupës së Italisë.

Edi Reja është gati të ulet në pankinën e Napolit deri në fundin e këtij sezoni.

Antonio Conte, në përfundim të derbit me Milanin në Kupëm e Italisë, u shpreh se zikaltrit e merituan fitoren.

Derbi mes Interit dhe Milani ka regjistruar përveç golit të Ibrahimoviçit dhe përplasjen e ashpër verbale mes yllit suedez dhe sulmuesit

Edhe Zhoze Murinjo solidarizohet me ish-lojtarin e tij, Frenk Lampard, për shkarkimin nga stoli i Çelsit pas 18 muajsh dhe si ish-trajner

Blerim Krasniqi ishte autori i golit të vetëm të bluve në barazimin 1-1 që Teuta arriti në shtëpi ndaj Partizanit.

Mes Sergio Ramos dhe Real Madrid duket se kanë lindur problemet e para.

Ashtu si edhe kjo javë që lamë pas, edhe në atë pasardhësen, Kategoria Superiore do të jetë e ndarë në dy ditë.

Ndeshjet e radhës do të jenë vendimtare për të ardhmen e Gennaro Gattusos.