Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

I mori autograf Halandit, gjesti i arbitrit bën xhiron e internetit

07/04/2021 - 21:10

Erling Haland, është një nga talentet më në formë të momentit. Ylli norvegjez, nuk admirohet vetëm nga tifozët, teksa së fundmi ka fituar edhe simpatinë e gjyqtarëve.Një moment tepër special u regjistrua mbrëmjen e djeshme, në fundit e sfidës Mançester Siti-Dortmund, teksa gjyqtari anësor, nuk nguroi t’i kërkonte një autograf Halandit, i cili po u drejtohej dhomave të zhveshjes.

Pavarësisht inatit që lojtarët e Dortmundit kishin me arbitrin kryesor Ovidiu Hategan, i cili anuloi golin e Bellingam, Haland ruajti profesionalizmin dhe e dhuroi me kënaqësi këtë autograf.Ky gjest i rrallë, ka bërë xhiron e internetit në rrjetet sociale, ku komentet kanë qenë tepër pozitive për sulmuesin e skuadrës gjermane. Situata të tilla, nuk ndodhin shpesh, kur bëhet fjalë, për ndeshje të këtij niveli dhe për një kompeticion si Champions League.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Edi Martini i gëzohet suksesit të 3-të radhazi të Teutës në kampionat.

Teuta ruajti kryesimin e Superiores me fitoren 0-1 në fushën e Skënderbeut.

Dje duhej të ishte dita e zyrtarizimit të kontratës së Zlatan Ibrahimoviçit për sezonin e ri me Milanin, por firmat janë shtyrë.

Paris Saint Germain përfiton maksimalisht nga hapi fals i Lille ndaj Montpellier, pasi ia doli të triumfojë “in extremis” 3-2 ndaj St.

Me 7 pikë diferencë në krye, kur kanë mbetur edhe 5 javë deri në fund të kampionatit, Bayerni i Mynihut vrapon i sigurt drejt titullit të

Trajneri i Teutës, Edi Martini, u shpreh tepër i lumtur, për fitoren 0-1 që skuadra e tij arriti në transfertë ndaj Skënderbeut.

Teuta ruajti kreun e Kategorisë Superiore edhe pas javës së 28-të.

E ardhmja e Cristiano Ronaldos është shndërruar në një rebus, pasi sulmuesi portugez duket se dëshiron të largohet nga Torino, por moment

Milan vuan jo pak, por ia del të marrë një tjetër 3-pikësh me mjaft vlera në garën për një vend në zonën Champions, pasi mposhti Genoan m

Aventura e Ronald Koeman në stolin e Barcelonës nuk ka qenë shumë pozitive por blaugranët janë ende në garë në La Liga dhe në finalen e K