Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

I shënoi dy gola Krasnodarit, Berisha në formacionin më të mirë të javës në Rusi!

07/04/2021 - 22:31

Bernard Berisha vazhdon të shkëlqejë në futbollin rus. Ish-lojtari i Skënderbeut është përshtatur në mënyrën më të mirë te Akhmat Grozny dhe gjatë këtyre viteve, ka bërë shpeshherë paraqitje që kanë përfunduar në faqet e para të shtyp sportiv, jo vetëm në Çeçeni por edhe në Rusi, Shqipëri e Kosovë.

Berisha i cili është pjesë Akhmat Grozny prej 4 vitesh, në ndeshjen e fundit të fituar  5-0 nga Akhmat ndaj Krasnodar në transfertë ai arriti të shënojë dy gola, edhe pse erdhi në fushë nga stoli, duke qenë një nga më të mirët në fushë.

Me këtë paraqitje Berisha ka merituar vend edhe në formacionin më të mirë të javës në Premier Leaguen ruse. Një fitore që i siguroi pothuajse mbijetesën skuadrës çeçene, ndërkohë që Berisha kapi shifrën e 8 golave sezonalë në kampionat.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Edi Martini i gëzohet suksesit të 3-të radhazi të Teutës në kampionat.

Teuta ruajti kryesimin e Superiores me fitoren 0-1 në fushën e Skënderbeut.

Dje duhej të ishte dita e zyrtarizimit të kontratës së Zlatan Ibrahimoviçit për sezonin e ri me Milanin, por firmat janë shtyrë.

Paris Saint Germain përfiton maksimalisht nga hapi fals i Lille ndaj Montpellier, pasi ia doli të triumfojë “in extremis” 3-2 ndaj St.

Me 7 pikë diferencë në krye, kur kanë mbetur edhe 5 javë deri në fund të kampionatit, Bayerni i Mynihut vrapon i sigurt drejt titullit të

Trajneri i Teutës, Edi Martini, u shpreh tepër i lumtur, për fitoren 0-1 që skuadra e tij arriti në transfertë ndaj Skënderbeut.

Teuta ruajti kreun e Kategorisë Superiore edhe pas javës së 28-të.

E ardhmja e Cristiano Ronaldos është shndërruar në një rebus, pasi sulmuesi portugez duket se dëshiron të largohet nga Torino, por moment

Milan vuan jo pak, por ia del të marrë një tjetër 3-pikësh me mjaft vlera në garën për një vend në zonën Champions, pasi mposhti Genoan m

Aventura e Ronald Koeman në stolin e Barcelonës nuk ka qenë shumë pozitive por blaugranët janë ende në garë në La Liga dhe në finalen e K