Ibra: Banderola “Mirë se u ktheve bir i Zotit” ishte për mua

19/09/2014 - 09:14

 

Në një nga tribunat e “Amsterdam Arena”, ku Ajaksi i Amsterdamit barazoi 1-1 me Paris Saint Germain, ra në sy një banderolë ku shkruhej: “Mirë se u ktheve bir i zotit”, që i referohej njërit prej lojtarëve të kampionëve të Francës, që në të kaluarën ka qenë pjesë e harkëtarëve. Por për cilin bëhet fjalë? Për Maxwel, Van der Wil apo Zllatan Ibrahimovic? Dilemat i shuan vetë gjiganti suedez, i cili pas takimin pohoi se ai mesazh i ishte drejtuar pikërisht atij. "Sigurisht që ajo banderolë ishte për mua. Rikthimi në këtë stadium ishte diçka e veçantë, ishte një mbrëmje e mrekullueshme." 12-vjet më parë Zllatan debutoi në Champions League me Ajaksin, skuadër të cilën tashmë e sfidon si kundërshtare në fazën e grupeve, duke mbrojtur ngjyrat e Paris Saint Germain. Pasi dështoi të shënonte në Amsterdam Arena, 33-vjecari shënjestron Barcelonës, me të cilën ka llogari të hapura. "Tani PSG duhet të reagojë dhe të marrë pikë ndaj Barcelonës. Do të takohemi pas dy javësh."

Mesazhi, qoftë nëpërmjet një batutë, është i qartë. Zllatan kërkon të hakmerret për eliminimin e Paris Saint Germmain nga katalanasit në sezonin 2012-2013 në 1/8 e kompeticionit vetëm falë golin në fushën kundërshtare.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sherif Kallaku nuk është më pjesë e Teutës, pasi do të vazhdojë karrierën me Lokomotivën e Zagrebit.

Futbolli holandez do të eksperimentojë një vendim historik që mund të ndryshojë përgjithmonë fytyrën e këtij sporti.

Maska në vendet publike, udhëtime vetëm me avionë privatë, ndalet në mënyrë kategorike shkëmbimi i fanellave.

Inter harron deklaratat e Contes, lë pas tensionin e fund sezonit dhe rikthehet fitues në Europa League, turne që dëshirojnë ti shkojnë d

Ashtu siç edhe lajmëroi Administratori i Interit Giuseppe Marotta në prag të ndeshjes së djeshme ndaj Getafes, sot ka ardhur edhe komunik

Atalanta mbylli një tjetër sezon mjaft të suksesshëm në kampionatin italian, ku ndryshe nga një vit më parë, këtë herë siguroi pjesëmarrj

Barcelona nuk ka hequr dorë nga ideja për të transferuar në "Camp Nou" sulmuesin argjentinas të Interit, Lautaro Martinez dhe këtë e konf

Roma do t’i shitet kompanisë amerikane “Friedkin Group” për 591 milionë euro. 

Teuta e këtij sezoni ishte ndër më të mirat e viteve të fundit, ku spikatën disa lojtarë të rinj, por u konfirmuan edhe disa individë me

Presidenti i Teutës, Edmond Hasanbelli është më i vjetri në detyrë në Kategorinë Superiore, duke e nisur më shumë se dy dekada më parë.