Inter merr lajmin e madh, zikaltërit i shpëtojnë koronavirusit

23/03/2020 - 22:51

Pasi mbrojtësi i Juventus, Daniele Rugani rezultoi pozitiv me Covid-19 menjëherë pas ndeshjes kundër Inter, në klubin zikaltër u frikësuan se edhe lojtarët e tij mund të ishin infektuar.

Për këtë arsye gjithë skuadra dhe stafi teknik u izoluan sipas protokollit mjekësor. Karantina 14 ditore ka përfunduar sot dhe sipas klubit interist asnjë prej lojtarëve apo stafit nuk ka shfaqur simptoma të koronavirus, çka e ka bërë të panevojshëm testin me tamponë.

Inter ka caktuar 25 marsin si datën për t'u kthyer në stërvitje, por asgjë nuk është e sigurt duke parë situatën e vështirë në Milano dhe Lombardi. Për këtë arsye, Antonio Conte dhe klubi zikaltër pritet të shtyjnë rinisjen e seancave stërvitore.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Premier Liga po mendon që të mbyllë kampionatin e këtij viti pa kthyer lojtarët në stërvitje e në fushën e lojës, duke ndjekur shembullin

Ditë të bardha për ish-futbollistin e famshëm Brazilian, Rinaldinho, i cili ka lënë ambientet e burgut të kryeqytetit të Paraguait, Asunc

Gjysma e ekipit të Teutës vazhdon normalisht stërvitjen në stadiumin “Niko Dovana”, teksa bëhet fjalë kryesisht për ata lojtarë që jetojn

Klubi gjerman i Verder Bremer, ku aktivizohet ylli i Kosovës, Milot Rashica, do të zbresë ditën e sotme në fushën e blertë, për t’u stërv

Sulmuesi i PSG-së, Edinson Cavani, që prej kohësh është përfolur se ka arritur marrëveshjen me Atletico Madridin, duket se është i destin

Sugjerimi se Lionel Messi mund të transferohet tek Interi zgjati vetëm disa orë.

Sulmuesi i Teutës, Idelino Gomes Kolibali, është nga të huajt e vetëm që ka mbetur në Durrës që pas ndërperjes së kampionatit më 12 mars.

Bayerni i Mynihut, udhëheqësi aktual i Bundesligës, njoftoi zyrtarisht se ka vendosur të rinisë stërvitjen (sot), megjithëse ushtrimet do