Interi nuk është favorit për titull

11/12/2012 - 12:42

 

ITALI-Presidenti i Interit, Massimo Moratti, nuk mendon se skuadra e tij është favorite për t’u shpallur kampion i Italisë.

“Ne e marrim secilën ndeshje me rend. Përpiqemi të luajmë mirë dhe pastaj varet nga ajo se si luajnë skuadrat tjera”, ka deklaruar eprori i Nerazzurrëve për Sky Sports Italia.

Pas fitores kundër Napolit, zikaltrit zënë vendin e dytë në tabelë me katër pikë më pak se lideri dhe kampioni në fuqi, Juventus.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Momente të tmerrshme janë shënuar në Danimarkë-Finalndë, pasi Christian Eriksen, numri 10 danez, ka humbur ndjenjat në fushë.

Tani nuk ka më dyshime për të ardhmen e Giggio Donnarummës, e cila do të jetë në kryeqytetin e Francës, Paris.

Nuk kanë të sosur telashet për organizatorët e Copa America-s, pasi në fillim të muajit maj iu desh të ndërronin vendin organizator dhe m

Teuta e mbylli me sukses këtë edicion duke fituar titullin kampion, por koha e festës ka përfunduar dhe kanë nisur përgatitjet për Kupat

Pas Spanjës dhe Suedisë, Covid-19 ka goditur edhe kombëtaren ruse.

Manolo Portanova, futbollisti 21-vjeçar i Xhenoas, i cili në të kaluarën ka luajtur dhjetëra ndeshje me fanellën e përfaqësueseve të mosh

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka patur gjithmonë në radhët e saj emra të spikatur në arenën ndërkombëtare, lojtarë të cilët kanë arrit

Gjithçka është e kryer, skuadra e Romës është një hap larg firmës me Granit Xhakën.

Dejvi Bregu i cili zhvilloi një sezon fantastik ku fitoi dhe “Këpucën e Artë” u shpreh se fitimi i titullit me Teutën ishte fryma e grupi

Iran Zhunior Gonçalves është largimi i parë në radhët e kampionëve të Teutës.