Itali, vendosen baste për trajnerin e ri të kombëtares

06/12/2017 - 15:07

   Në Itali, përzgjedhja e trajnerit është shndërruar edhe në një “bast” për t’u parashikuar se cili do të pasojë Venturën në krye të “axurrëve”.

Pas deklaratës së bërë, trajneri Karlo Ançeloti kuotohet tashmë me koeficientin 4.5 dhe jo më 2.2 siç raportojnë mediat italiane.

Në listë, pas tij si pretendentë të mundshëm me koeficientin 7 renditen Konte, Ranieri dhe Kapelo.

Mirëpo, sipas “Corriere Dello Sport”, një prej kandidatëve që gjendet në listë është edhe Xhani De Biazi.

Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare dhe ish-tekniku i shkarkuar nga Alavesh në Spanjë së fundmi kuotohet me koeficientin 12.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Teuta arriti një fitore shumë të rëndësishme, duke triumfuar përballë Laçit me rezultatin 0-3.

Real Madrid nuk di të fitojë më.

Derbi i Milanos mbetet një sfidë e veçantë për të gjithë futbollistët kuqezi, veçanërisht për spanjollin Suso.

Pasi fitoi gjithçka në atletikë dhe vendosi edhe rekordin botëror në garën e 100 metrave, atleti xhamajkan Usain Bolt është përkushtuar t

Pas gjobës së majme nga klubi dhe pasi rrezikon 12 vite burg për një sherr në lokal, Arda Turan gjendet përballë një telashi tjetër.

Një klub austriak ka ngritur një debat të ashpër në vend pasi i ka ofruar tifozëve kuponë për të hyrë në një shtëpi publike.

Periudhë e vështirë për Karim Benzema. Në fushë gjërat nuk i shkojnë mirë.

Pas më tepër se 5 vitesh në stolin e kombëtares sllovake, Jan Kozak ka vendosur të japë dorëheqjen, një ditë pasi skuadra e tij u mposht

Nuk ka paqe për mesfushorin kilen, Arturo Vidal, i cili la Bayernin e Mynihut në verë, për t’iu bashkuar Barcelonës për shumën e 28 milio