“Jam i lidhur me një projekt 3-vjeçar”, Conte përgënjeshtron negociatat me Juven

04/08/2020 - 21:20

“Hedh poshtë në mënyrë kategorike lajmin se jam takuar me drejtuesit e Juventusit duke i kërkuar atyre të shkarkojnë Sarrin. Ata që kanë shkruar këtë artikull do të përballen në gjyq”, shprehet Conte duke iu referuar artikullit të bërë publik nga “Repubblica.it”.

Në një lidhje telefonike me “ANSA”, trajneri i Inter ka folur për të ardhmen e cila sipas tij do të vijojë të jetë me Inter, skuadër me të cilën ka firmosur një kontratë 3-vjeçare: “Kam firmosur një projekt 3-vjeçar me Inter dhe ashtu siç kam bërë gjithnjë në jetë punoj shumë me të gjithë forcat e mia për sa kohë është një projekt fitues”.

Në bisedën e tij, Conte pranoi se ka pasur një telefonatë me presidentin Zhang ku i është kërkuar që të përqendrohet në Europa League. E gjithë kjo zhurmë erdhi menjëherë pas shpërthimit të tij ku akuzonte drejtuesit e klubit se nuk e kanë mbështetur si duhej gjatë këtij sezoni, një deklaratë e fortë e cila bërë që mediat të flasin për një divorc të bujshëm.

Me këtë deklaratë të fundit për ANSA, Conte shprehu vullnetin e tij për të vijuar karrierën me Inter duke ia kaluar topin drejtuesve të klubit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Cristiano Ronaldo vijon t’i mungojë fushave të futbollit për shkak se vijon të jetë i infektuar me COVID-19.

Pasi njoftoi tërheqjen nga futbolli i luajtur, Daniele De Rossi ka vendosur t’i futet rrugës së trajningut dhe po vijon të studiojë e të

Aventura e Blerim Xhemajlit në Kinë përfundon pa nisur, ose më sakëtsisht pas 8 muajsh të çuar dëm.

Pas vendimit drastik për mbylljen e stadiumeve, për shkak të pandemisë, tifozët holandezë, kishin gjetur një mënyrë tjetër komode për t’i

Futbollisti i Teutës, Fabian Beqja u detyrua t’i nënshtrohej ndërhyrjes kirurgjikale pasi pësoi një dëmtim.

Me Zhoze Murinjon nuk ka rrugë të mesme, ose e dashuron, ose e urren. Kjo vlen edhe për lojtarët që kanë punuar me të.

Teuta meriton notën 10 në këtë merkato në bazë të përforcimeve që ka bërë ekipi blu.

Teuta është gati, e vetmja gjë që pret tashmë është nisja e kampionatit.

Suksesi në transfertë përballë Dinamo Kiev i jep Juves më shumë qetësi përpara sfidës kundër Barcelonës në “Allianz Stadium”.

Mes shumë temave, për të cilat Gerard Piqué foli në intervistën e tij të gjerë me “La Vanguardia”, ishte edhe ajo që ndodhi me Leo Messin