Java e 11-të rekord kartonash të kuq

03/11/2014 - 15:30

DURRËS, 3 nëntor 2014-  Java 11-të e Kategorisë Superiore dhuroi 4 fitore, 3 prej të cilave nga skuadrat udhëtuese dhe 1 barazim pa gola në ndeshjen më të rëndësishme të saj. Por java e dytë e fazës së dytë do të mbahet mend edhe si java ku janë regjistruar më shumë kartona të kuq, plot 6, katër prej të cilëve në sfidën Vllaznia – Teuta. Në Vlorë, Flamurtari nuk arriti të bënte kthesën e shumëpritur, duke marrë vetëm një pikë ndaj Tiranës kryesuese, të cilës pika e marrë në një transfertë të vështirë i rri mirë. Ndalesa e vogël e 24 herë kampionëve shfrytëzohet nga Partizani, që pas 990 minutash kampionat merr kreun i vetëm, falë rezultatit të familjarizuar 1-0 ndaj Apolonisë. Një sukses që i vendos të kuqtë në krye të kampionatit pas një mungese të gjatë në këtë pozitë dhe formacioni i Shpëtim Duros mund të ëndërrojë për titullin numër 16. “Elbasan Arena” vijon të jetë një fushë e huaj për vendasit të cilët u thyen nga Kukësi falë dy golave të Pejic. Verilindorët kanë lënë pas periudhën e errët dhe janë kthyer tashmë në garë për titullin duke qenë vetëm dy pikë larg kreut. E lehtë rezultoi transferta e Laçit për Skënderbeun, që përfitoi nga mungesat e kurbinasve për të triumfuar duke siguruar fitoren e tretë radhazi në kampionat, që është dhe ecuria më e mirë e deritanishme këtë kampionat për ta. Humbja e bardhezinjve i lë ata të distancuar me kreun por gjithsesi në garë për të arritur objektivat. Sfidën direkte midis skuadrave për mbijetesë në “Loro Borici” midis Vllaznisë dhe Teutës e fitojnë vendasit, duke i kthyer reston shkodranëve për atë humbje në shtëpi në fazën e parë. Në këtë 90 minutësh pa praninë e tifozëve u vu re tensioni te futbollistët pasi nga gjyqtari dolën plot 4 kartona të kuq, nga dy për secilën skuadër.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Koronavirusi po ridizenjon futbollin me shumë klube që tashmë janë në krizë financiare.

Zërat për një largim të mundshëm të Manuel Neuer nga Bayern Munich në merkaton e kësaj vere shtohen gjithnjë e më shumë, kjo për faktin s

Ish-futbollisti i Njukastëll, Nolberto Solano është arrestuar nga policia në Peru, duke mos respektuar orarin e vendosur  nga shteti në p

Edi Martini mori drejtimin e Teutës në mes të sezonit, pas shkarkimit të Bledi Shkëmbit.

Në Durrës kanë gjetur një mënyrë origjinale për të mos lënë lojtarët që jetojnë në qytetin bregdetar pa stërvitje.

Tani që kampionatet janë pezulluar për shkak të Koronavirusit, pritet që të ketë edhe probleme të shumta në anën financiare për shumë eki

Ditën e sotme ka përfunduar karantina për skuadrën e Realit të Madridit, e cila u izolua pas rastit pozitiv me koronavirus të basketbolli

Shkencëtarë të njohur kanë deklaruar me keqardhje se një ndeshje e Champions League muajin e kaluar në Milano, mund të ketë qenë pika e s

Klubi i Barcelonës ka vendosur që të mos presë më lojtarët dhe ka vendosur në mënyrë të njëanshme t’u shpallë luftë atyre duke shkurtuar

Ish-futbollisti i Ajaksit, Abdelhak Nouri, pësoi një dëmtim të frikshëm në një ndeshje miqësore të vitit 2017, ndaj Verder Bremer, ndërko