Jose Mourinho, së shpejti në Shqipëri

16/01/2015 - 15:44

16 janar 2015 -  Jose Mourinho mund të vizitojë së shpejti Shqipërinë. Lajmin e jep klubi i Partizanit që ka marrë një dhuratë speciale nga trajneri i Chelsea-t. Ish trajneri i "Të Kuqve", portugezi Marsio Sampaio, i ka sjellë presidentit të Partizanit Gaz Demi një fanellë të Chelsea-t me dedikim special të "Special One".

 "Një dhuratë e veçantë mbërriti sot në postën e Klubit për Presidentin Demi, dërguar nga Zhoze Murinjo dhe porositur nga ish-trajneri i Partizanit, Marsio Sampaio.Fanella e Çelsit mban numrin 1 me mbiemrin e legjendës Murinjo si dhe autografi i tij dedikuar presidentit të Partizanit Z.Demi. Gjithashtu trajneri portugez Murinjo ka pranuar me kënaqësi ftesën e presidentit të Partizanit për të vizituar Shqipërine në muajt e ardhshëm dhe për të qenë i pranishëm në inagurimin e kompleksit të ri të FK Partizanit", lexohet në profilin zyrtar të Partizanit në Facebook.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E ardhmja e portierit Gary Maley në Livingston është lënë në mëshirën e tifozëve në rrjete sociale, pasi që klubi e postoi një anketë ku

Ish-lojtari italian, Masimo Brambati, ka hapur polemika të shumta në Itali, teksa në një lidhje live në “Instagram” ditën e djeshme është

Federata Malteze e Futbollit ka organizuar një mbledhje për të vendosur në do të jepet apo jo titulli kampion për edicionin 2019-2020.

Barcelona i ka të qarta idetë për merkaton e kësaj vere. Blaugranat kërkojnë të ndërhynë në ato reparte ku kanë më shumë nevojë.

Ky sezon ka qenë i pafat për Lukas Bilian. Dëmtimet i kanë komplikuar situatën duke e lejuar të luajë vetëm në 7 raste.

Portieri argjentinas, Uilli Kabajero ka zbuluar se mori kërcënime me jetë, pas asaj gafe të bërë në Botërorin e Rusi 2018, kur tentoi të

Teuta është e gjitha e përqendruar te stërvitjet. Data e rifillimit të kampionatit po afron dhe në Durrës duan që të jenë gati.

Në një kohë kur Premier League mbetet në pritje për të mësuar datën zyrtare se kur do të rifilloj kampionati, ekipet po punojnë për sezon

Shtatë herë kampioni i botës në Formula 1, Michael Schumacher pësoi një aksident të rëndë në Alpet Zvicerane në janar të 2014-ës, ndërsa

Erblira Bici është një nga volejbollistet më të njohura shqiptare që luan në Itali.