Juve në ankth për Demiral, bllokohet largimi i Ruganit

13/01/2020 - 17:59

Prej disa javësh kishte lënë në stol “80 milionë euro” dhe po luante titullar në krah të Bonuccit, duke i bindur të gjithë, me trajnerin Sarri në krye, por një dëmtim i preu hovin mbrojtësit turk të Juventusit, Merih Demiral.

Ky i fundit shënoi golin e parë të bardhezinjve në transfertën ndaj Romës që në minutën e tretë, ndërsa rreth minutës së 20-të la fushën e lojës i dëmtuar, për t’u zëvendësuar pikërisht nga De Ligt.

Fillimisht u fol për një shembje në gju, por te Juventusi dyshojnë për një dëmtim më të rëndë, që mund t’u hapë telashe bardhezinjve, të cilët momentalisht vuajnë edhe mungesën e mbrojtësit Giorgio Chiellini, që u operua në fillim të sezonit.

Bllokohet në këtë mënyrë largimi i mbrojtësit Daniele Rugani, që pritet të gjejë më shumë hapësira, pasi tani ka vetëm De Ligt dhe Bonuccin para vetes, ndërsa drejtuesit e Juves po mendojnë për ndonjë përforcim tjetër, në rast se konfirmohet një dëmtim i rëndë për Demiral.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Xhani De Biasi është gati t’i japë fund papunësisë, teksa i është ofruar drejtimi i skuadrës së Iranit.Sipas asaj që shkruan gazetari i n

U duk se do ishte e ardhmja e Milanit, por Lucas Paqueta është duke kaluar një moment "JO" te kuqezinjtë.Ylli brazilian filloi të shfaqte

Krizë në futboll, por edhe në jetën personale. Mateo Politano po kalon një moment të vështirë.

Legjenda e futbollit argjentinas, Diego Armando Maradona ka udhëtuar për në Venezuelë për të vizituar mikun e tij dhe presidentin e Venez

Frances Kitching, portierja e Liverpoolit, pësoi një dëmtim “horror” gjatë një seance stërvitore, që duket qartë edhe nga fotot që ajo ka

Ndeshja e parë për këtë vit në stadiumin “Niko Dovana” nuk solli më tepër se 1 mijë shikues.

Isli Hidi u largua në verë nga Teuta, teksa vendosi të vazhdojë karrierën e tij te Bylisi, të cilët po i surprizojnë të gjithë në këtë se

Njëra ndër përleshjet më të ashpra në histori të basketbollit të kolegjeve ndodhi të martën në mbrëmje, pas përballjes me Kansas dhe Kans

Policia e Korçës ka bërë me dije se gjatë ndeshjes së ditës së djeshme midis Skënderbut dhe Partizanit dy persona kanë kryer akte të dhun

Reali i Madridit ka njoftuar sot se ka arritur akordin me Bayernin e Mynihut për huazimin 6-mujor të mbrojtësin të krahut të djathtë Alva