Juventus surprizon në merkato, vjen “divorci” me mbrojtësin e talentuar

07/12/2019 - 21:06

Juventus dhe Daniele Rugani duket se do t’i japin lamtumirën njëri-tjetrit në merkaton e janarit. Mbrojtësi i afruar me bujë nga skuadra e Empolit, nuk ka bindur drejtuesit që e vlerësojnë kartonin e tij 35 milion euro.

Ardhja në stol e Maurizio Sarrit, u duk se do të kthente minutat për ish lojtarin e Empolit. Kjo gjë nuk ka ndodhur dhe ish trajneri i tij te Empoli i ka rezervuar vetëm dy prezenca këtë sezon mes kampionatit dhe Ligës së Kampioneve.Rugani po mendon largimin edhe për një arsye, kërkon të jetë pjesë e Botërorit që po traoket me Kombëtaren “Azurre”.

Nga Anglia informojnë se Ëest Ham vijon të kërkojë shërbimet e 25 vjeçarit, me mbrojtësin që kishte refuzuar gjatë verës një lëvizje të tillë. I përfolur se mund të ketë një huazim te Roma në Serinë A, Juventus dhe Rugani janë drejt “divorcit” të pashmangshëm.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Deri në 15 milionë paund do të arrijnë në total shpërblimet e lojtarëve të Mançester Sitit në rast të një triumfi në Champions këtë sezon

Kriza e shkaktuar nga pandemia botërore tani ka goditur edhe futbollin. Shumë klube janë në vështirësi, përfshirë këtu edhe Arsenalin.

Jorge Messi, babai i “yllit” të Barcelonës, Lionel Messi, ka zbarkuar zyrtarisht në kryeqedrën e Lombardisë, Milano, që e ka përzgjedhur

Kampionët e Kosovës Drita, janë shtangur nga një lajm i papritur nga Ambasada e Zvicrës.

Sherif Kallaku nuk është më pjesë e Teutës, pasi do të vazhdojë karrierën me Lokomotivën e Zagrebit.

Futbolli holandez do të eksperimentojë një vendim historik që mund të ndryshojë përgjithmonë fytyrën e këtij sporti.

Maska në vendet publike, udhëtime vetëm me avionë privatë, ndalet në mënyrë kategorike shkëmbimi i fanellave.

Inter harron deklaratat e Contes, lë pas tensionin e fund sezonit dhe rikthehet fitues në Europa League, turne që dëshirojnë ti shkojnë d

Ashtu siç edhe lajmëroi Administratori i Interit Giuseppe Marotta në prag të ndeshjes së djeshme ndaj Getafes, sot ka ardhur edhe komunik

Atalanta mbylli një tjetër sezon mjaft të suksesshëm në kampionatin italian, ku ndryshe nga një vit më parë, këtë herë siguroi pjesëmarrj