Juventusi kërkon sërish titullin kampion

11/12/2012 - 17:13

 

Juventusi duket se kërkon të përsërisë suksesin e sezonit të kaluar. Të paktën këtë la të kuptohej deklarata e trajnerit Antonio Konte, i cili në prag të ndeshjes së Kupës së Italisë kundër Kaljarit deklaroi objektivin e bardhezinjve për këtë sezon. 

“Duam të fitojmë sërish kampionatin. Një herë mund t’u ndodhë të gjithëve, por kur rifiton do të thotë se puna është bërë me baza. Do të jetë e vështirë, por e dëshirojmë shumë një tjetër titull kampion”,- deklaroi tekniku i bardhezinjve.

Duke u përqendruar tek ndeshja e nesërme e vlefshme për kompeticionin tjetër të rëndësishëm, Kupën e Italisë, Conte theksoi: “Qëllimi është të bëjmë më të mirën e mundshme në kompeticionet ku marrim pjesë. Kupa e Italisë duhet të shfrytëzohet nga lojtarët që luajnë më pak, tek të cilët unë kam shumë besim.”

Deri tani Juventusi ka siguruar një avantazh prej katër pikësh me ndjekësin e tij më të afërt, skuadrën e Interit. Sipas Kontes do të jetë e vështirë për të mbrojtur titullin dhe ai solli në vëmendje rastin e Milanit, që edhe pse kishte një skuadër të fortë të mbronte titullin kampion.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Momente të tmerrshme janë shënuar në Danimarkë-Finalndë, pasi Christian Eriksen, numri 10 danez, ka humbur ndjenjat në fushë.

Tani nuk ka më dyshime për të ardhmen e Giggio Donnarummës, e cila do të jetë në kryeqytetin e Francës, Paris.

Nuk kanë të sosur telashet për organizatorët e Copa America-s, pasi në fillim të muajit maj iu desh të ndërronin vendin organizator dhe m

Teuta e mbylli me sukses këtë edicion duke fituar titullin kampion, por koha e festës ka përfunduar dhe kanë nisur përgatitjet për Kupat

Pas Spanjës dhe Suedisë, Covid-19 ka goditur edhe kombëtaren ruse.

Manolo Portanova, futbollisti 21-vjeçar i Xhenoas, i cili në të kaluarën ka luajtur dhjetëra ndeshje me fanellën e përfaqësueseve të mosh

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka patur gjithmonë në radhët e saj emra të spikatur në arenën ndërkombëtare, lojtarë të cilët kanë arrit

Gjithçka është e kryer, skuadra e Romës është një hap larg firmës me Granit Xhakën.

Dejvi Bregu i cili zhvilloi një sezon fantastik ku fitoi dhe “Këpucën e Artë” u shpreh se fitimi i titullit me Teutën ishte fryma e grupi

Iran Zhunior Gonçalves është largimi i parë në radhët e kampionëve të Teutës.