Juventusi ofron 4 lojtarë për… Pogbanë

11/11/2019 - 20:59

Pol Pogba është dhe mbetet një objektiv i Juves, aq sa media angleze, duke rënë në dijeni edhe të disa prej emrave të merkatos së janarit që Mançester Junajtid i ka vënë vetes, nënvizojnë se në merkaton e janarit mund të ngrihet në këmbë një tratativë e frikshme:

“Djajtë e kuq” kanë në listë 4 juventinë, Manxukiç, Xhan, Matuidi e Demiral dhe “Zonja e Vjetër” mësohet se është e gatshme që t’ia japë që të katërt nëse anglezët i garantojnë kartonin e Pogbasë, pa shtuar asnjë euro.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Federata skoceze e futbollit për futbollistët e rinj nën 12 vjeç ka marrë një vendim të ri.Arsyeja nuk ka të bëjë me një ndryshim të rreg

Në momentin më të mirë të tij, Cristiano Ronaldo rrezikon që të ndalet.

Është Ashley Young përforcimi i parë për Interin e Antonio Contes në merkaton e dimrit.

Amir Rrahmani bën hapin e madh në karrierë. Kapiteni i përfaqësueses së Kosovës tashmë mund të konsiderohet një futbollist i Napolit.

Trajneri Edi Martini nuk heq dorë nga merkato, aq më tepër tashmë që është dëmtuar edhe Renato Arapi, një shqetësim për teknikun shkodran

Në miqësoren me Skënderbeun nuk mundi të ishte për shkak të një dëmtimi, por asgjë nuk e pengon Renato Arapin të shohë përpara bashkë me

Marash Kumbulla është një nga objektivat kryesorë të disa prej skuadrave më të mëdha në Europë.

Dueli i mundjes mes Gjeorgjisë dhe Ukrainës në turneun e lirisë u shndërrua në përleshje masive të pothuajse të gjithë akterëve të të dyj

Tensioni mes Iranit dhe SHBA-së në Lindjen e Mesme ka trembur Mançester Junajtidin.

Mediat angleze pretendojnë se UEFA-ja ka bërë një skandal të madh në zgjedhjen e formacionit të vitit, në Evropë.