Kamza i merr pikë Teutës në Durrës

10/02/2019 - 20:02

Teuta u ndal në barazim 0-0 në fushën e tyre kundër Kamzës. Një ndeshje që pati ritëm dhe lojë, por pa konkretizime finale. Në fillim të ndeshjes është Isli Hidi që ndal gjuajtjen e Plakut duke u bërë shpëtimtar i durrsakëve. Më pas, është Progni që rrëzohet në zonë dhe arbitri akordon penallti. Sherif Kallaku merr përsipër të ekzekutojë nga pika e bardhë, por gabon totalisht duke goditur jashtë porte.

Në vijim është Teuta që ka kontrollin e lojës, provojnë me sulme të vazhdueshme nga krahët por asgjë konkrete për të krijuar rrezik në portën e Kamzës.Në 45 minutat e dyta është sërish Teuta që dominon në lojë, ndërsa në minutën e 67’-të skuadra e Ernest Gjokës kërkon një prekje me dorë në zonë, më kot, sepse gjyqtari akordon goditje këndi.

Në vijim trajneri Gjoka e Shkëmbi kryejnë zëvendësimet e fundit, teksa 6 minuta para fundit Teuta ishte pranë golit, por Amadu Latif godet jashtë porte. Në fund ishte Kamara që pati shansin e artë për të shënuar, por gabon shumë pranë porte dhe shkakton faull.

Me një llogari të thjeshtë nga 12 pikë të mundshme “Djemtë e Detit” në katër javët e fundit kanë grumbulluar vetëm 4 pikë.  Një pikë me vlerë për ekipin e Gjokës që lë në vendin e fundit në të njëjtën kuotë pikësh, 16, por me golaverazh më të mirë, Kastriotit. 
 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sfida ndërmjet Sivassporit dhe Besiktasit në Superligën turke të futbollit dhuroi një ngjarje mjaft të rëndë.

Monaco është klubi më i ri që ka shprehur interesim të madh për sulmuesin e Interit Mauro Icardi, të cilit i ka ofruar pagë shumë të majm

Duhej të ishte festë pas fitores së Superkupës, por nuk ka qenë e tillë rruga për në kthim e disa tifozëve të Partizanit.

Amadu Latif e mbylli aventurën me Teutën, sezonin që lamë pas, dhe tashmë ka zgjedhur që të largohet nga Shqipëria, dhe të vijojë karrier

Olimpia-Motagua është një nga derbit më të zjarrtë në Honduras, dhe i tillë ishte edhe këtë herë.

Lukaku vazhdon të punojë shumë, për ta nisur sa më mirë sezonin në Serie A.Përmes një postimi në rrjetet sociale, Romelu Lukaku i ka dërg

Mançester Siti dështoi të sigurojë fitoren e dytë në Premier Ligë, teksa nuk shkoi më shumë se barazimi 2-2, në ndeshjen kundër Totenhemi

Kanë mjaftuar pak ndeshje që situata te skuadra e Bajern Mynih të kthehet përsëri e tensionuar.

Teuta është mundur në miqësoren e parë zhvilluar në Durrës pas kthimit nga faza përgatitore në Korçë.

Sportisti i mirënjohur i UFC, Connor McGregor është gjobitur pasi ai sulmoi një burrë në klubin ku kishte shkuar.