Kamza i merr pikë Teutës në Durrës

10/02/2019 - 20:02

Teuta u ndal në barazim 0-0 në fushën e tyre kundër Kamzës. Një ndeshje që pati ritëm dhe lojë, por pa konkretizime finale. Në fillim të ndeshjes është Isli Hidi që ndal gjuajtjen e Plakut duke u bërë shpëtimtar i durrsakëve. Më pas, është Progni që rrëzohet në zonë dhe arbitri akordon penallti. Sherif Kallaku merr përsipër të ekzekutojë nga pika e bardhë, por gabon totalisht duke goditur jashtë porte.

Në vijim është Teuta që ka kontrollin e lojës, provojnë me sulme të vazhdueshme nga krahët por asgjë konkrete për të krijuar rrezik në portën e Kamzës.Në 45 minutat e dyta është sërish Teuta që dominon në lojë, ndërsa në minutën e 67’-të skuadra e Ernest Gjokës kërkon një prekje me dorë në zonë, më kot, sepse gjyqtari akordon goditje këndi.

Në vijim trajneri Gjoka e Shkëmbi kryejnë zëvendësimet e fundit, teksa 6 minuta para fundit Teuta ishte pranë golit, por Amadu Latif godet jashtë porte. Në fund ishte Kamara që pati shansin e artë për të shënuar, por gabon shumë pranë porte dhe shkakton faull.

Me një llogari të thjeshtë nga 12 pikë të mundshme “Djemtë e Detit” në katër javët e fundit kanë grumbulluar vetëm 4 pikë.  Një pikë me vlerë për ekipin e Gjokës që lë në vendin e fundit në të njëjtën kuotë pikësh, 16, por me golaverazh më të mirë, Kastriotit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!:

Lajme nga e njëjta kategori

Në Madrid sezoni po mbyllet në mënyrë të trishtuar, si asnjëherë këto vitet e fundit, ndaj tashmë te Reali presin verën për të nisur revo

Portieri i Crystal Palace, Wayne Hennessey ishte nën hetim për një përshëndetje të tij në stilin nazist, në një foto të shkrepur së bashk

Teuta është pushim këtë javë, pasi në program ka takimin me Kamzën e përjashtuar nga kampionati.

Ish-mbrojtësi i Interit, Marko Materaci mori pjesë në një event marketingu lidhur me Champions Ligën në Tiranë.

Projekti i Realit 2019-2020 po merr formë dhe trajneri Zidan po e udhëheq vetë planin e rindërtimit të skuadrës.

Tajneri që eliminoi “Zonjën e Vjetër” nga Champions-i jeton në një apartament të vogël mbi një supermarket në qytetin e Amsterdamit.

Teuta është fituese e Superkupës së Shqipërisë në basketboll për meshkuj.

Për herë të parë në vitet e fundit kampionati shqiptar mund të mbyllë llogaritë kryesore shumë javë përpara fundit, duke nisur që nga xhi

Teuta vijon përgatitjet. Në sytë e futbollistëve, por edhe stafit teknik shihej qartë zhgënjimi pas disfatës së fundit në kampionat.