Kandidatura e deputetit socialist për President të FSHF, reagon për herë të parë Duka

Postuar: 12/01/2018 - 11:04

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka ka komentuar sot për herë të parë garën për kreun e institucionit të futbollit që drejton prej vitesh, teksa merrte pjesë në një aktivitet në Kryqin e Kuq Shqiptar ku firmosi edhe një marrëveshje bashkëpunimi.

Duka vlerësoi vullnetin e deputetit Bashkim Fino për të dhënë kontributin e tij për futbollin, ndërsa tha se e gjitha kjo duhet marrë me sportivitet.

"E falenderoj Finon që është kandidat, ka dëshirë të kontribuojë për futbollin. Do kemi kohë të diskutojmë hapur për futllbollin. Nuk duhet marrë si një debat, pasi e rëndësishme është që futbolli të ecë përpara. Kjo është garë sportive dhe duhet ta marrim me sportivitet."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

 Luka Modric është shpallur lojtari më i mirë i FIFA-s.

   FIFA ka zgjedhur formacionin më të mirë të vitit.

   Në ceremoninë e FIFA-s e cila po zhvillohet në Londër është dhënë çmimi për trajnerin më të mirë të vitit

   Inter duket se po e merr veten pas startit jo shumë të mirë këtë sezon.

   Federata Shqiptare e Futbollit ka pezulluar trajnerin e Kombëtares së Femrave, Armir Grima, i cili ishte mes personave të arrestuar pa

   Sulmuesi i Kombëtares, Rei Manaj ishte protagonist në fitoren e Albacetes ndaj Mallorcas me rezultatin 1-3 teksa shënoi golin e parë p

Shakatë janë shumë të përhapura midis futbollistëve të ndryshëm dhe diçka e tillë i ka ndodhur dhe ekipit të Mançester Junajtid.

Ditën e djeshme u zhvillua etapa e katërt dhe e fundit e Turit të Shqipërisë për kategorinë "Junior".

Barcelona barazoi në shtëpi ndaj Gironës me rezultatin 2-2 në sfidën e vlefshme për javën e 5-të të La Ligas.