Klubi anglez i rrit rrogën, Strakosha drejt Premier Ligës

14/06/2019 - 22:58

Thomas Strakosha është një nga emrat që po lakohet gjithnjë e më shumë në shtypin anglez. Teksa Totenhem është një prej londinezeve të interesuara për shërbimet e portierit të Kombëtares, së fundmi u shtua edhe skuadra tjetër për ta bërë “derbi”, Arsenali.

Mediat angleze kanë bërë me dije se “topçinjtë” janë të gatshëm që të paguajnë kartonin. por edhe të përmirësojnë termat financiarë të pagesës së tij. Aktualisht, te Lacio do të ishin të gatshëm të hiqnin dorë për një shifër nga 25 deri në 30 milionë euro, ndërsa shqiptari paguhet 1 milion euro (neto) në vit.

E si të mos mjaftonin këto zëra të merkatos nga Anglia, në Itali bëjnë me dije se bardhekaltrit po punojnë për një zëvendësues të mundshëm. Lacio ka zgjedhur 20-vjeçarin e Fiorentinës, Alban Lafont, si pasues të mundshëm të Thomasit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

U  ktheu sadopak buzëqeshjen tifozëve durrsakë, të cilët kanë përjetuar ditë shumë të vështirë për shkak të termetit shkatërrues të 26 në

Trajneri i Teutës, Bledi Shkëmbi, sqaroi pse festoi në një mënyrë që nuk e ka bërë kurrë më parë, por edhe për tema të ndryshme.

Mesfushori i Manchester Unitedit, Fred, ka thënë se incidentet raciste, si abuzimet që u drejtuan te ai nga disa tifozë të Manchester Cit

Juventusi pësoi dje në mbrëmje disfatën e parë sezonale, teksa u mposht në “Olimpico” të Romës me rezultatin 3-1 nga Lacio.

Ndeshja Teuta-Skënderbeu është ngjarja e parë që përpiqet të rikthejë në shinat e së përditshmes një qytet të rrënuar nga dhimbja pas tër

Gjatë mërkatos së janarit Interi do të përforcohet me disa lojtarë, të cilët do i vijnë në ndihmë Kontes për vazhdimin e sezonit shumë im

Uestern Junajtid dhe Melburn Viktori, skuadrat ku luajnë Besart Berisha dhe Migjen Basha, respektivisht, janë ndeshur ditën e djeshme.

Tërmeti 6.4 ballsh që goditi vendin tonë mëngjesin e 26 nëntorit, solli pasoja katastrofike dhe një traumë të madhe për popullin.

Antonio Kontes nuk i pëlqen fakti se tifozët e Interit tani kanë pretendime shumë të mëdha ndaj skuadrës dhe që në pengesën e parë i kund