Kohë të errëta për Neymar, i konfiskohen 36 apartamente pas akuzave për përdhunim

18/06/2019 - 20:08

Nuk kanë fund problemet për Neymar Junior. Pas akuzave se kishte përdhunuar një modele braziliane dhe dëmtimit të rëndë që do e lë për disa kohë jashtë fushave të blerta, ylli i PSG-së po përballet edhe me një problem shumë të madh.Rreth 36 prona të regjistruara me emrin e tij dhe familjes së Neymar janë konfiskuar nga gjykata braziliane.

Konfiskimi i pronave ka ardhur për shkak se besohet se Neymar ka humbur një gjyq me kompaninë IRS në vitin 2017 dhe për këtë fakt të gjitha do i kalojnë në administrim kësaj kompanie.Pronat ndodhen në Santos, São Paulo, Guarujá, Praia Grande dhe São Vicente, aty ku Neymar kishte në pronësi të tij 2 godina luksoze, që kapnin një perimetër prej 3.000 m² dhe një vlerë prej 14 milionë eurosh.Një tjetër pronë e mbyllur, por sipas “Folha de S. Paulo”, është një apartament në lagjen São Paulo e Vila Mariana 760 m², blerë në vitin 2015 për rreth 6.1 milionë dollarë, e cila sot është vlerësuar me rreth 15 milionë dollarë.

Tre apartamente, Neymar e kishte në zonën e Itapema, në komunën e Santa Catarina. Njëri prej tyre ka një sipërfaqe prej 470 m² dhe vlerësohet me rreth 1.4 milionë dollarë. Tjetra ka një madhësi të ngjashme, dhe u ble për 2.4 milionë.Gazeta raporton se edhe 28 pronat e zotëruara nga lojtari në shtetin e São Paulo u bllokuan nga gjykatat. Mbetet të shihet se si do të reagojë Neymar, që duket se ka një tjetër mal mbi shpinë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Barazimi me Veronën, rezultati i dytë negativ radhazi për Interin ka zhgënjyer tejmase Antonio Conte i cili në prononcimin për mediat në

Zlatan Ibrahimovic nuk është unik vetëm në fushën e lojës por edhe jashtë saj.

Champions League 2019-2020 mëson rrugëtimin e saj deri në finalen e madhe.

Reims bashkon në të njëjtën skuadër edhe në rang klubesh Valon Berishën me Arbër Zenelin.

Fitorja e Teutës ndaj Skënderbeut ishte një dedikim për Emiliano Vilën, i cili 48 orë përpara kishte humbur personin më të dashur të tij,

Derbi i fundit i sezonit u turbullua nga rezultati pozitiv me Covid-19 i futbollistëve të Partizanit.

Ndeshja e djeshme mes Gjilanit dhe Prishtinës u karakterizua me shumë tension për shkak se ekipi kryeqytetas pretendon se në rezultatin 2

Deri tani janë shpenzuar 650 milion euro, por kjo shifër do të rritet ndjeshëm me projektin e ri të Milanit që I është besuar Ralf Rangni

Ndërkohë që kampionati francez është mbyllur përpara kohe për shkak të një vendimi të qeverisë, Paris Saint Germain ka nisur përgatitjet

Vetëm pak ditë pasi i grabitën shtëpinë dhe reagoi shumë ashpër nëpërmjet një postimi në Instagram, ku ndër të tjera pranoi se po reflekt