Kombëtarja shqiptare, miqësore me Jordaninë më 10 tetor

Postuar: 16/04/2018 - 16:15

   Pas ndeshjes me Uellsin, më datë 20 nëntor,tashmë është konfirmuar për t’u luajtur miqësore tjetër nga kuqezinjtë e drejtuar prej Christian Panuccit. Kësaj here, skuadra jonë kombëtare e futbollit do të përballet me Jordaninë, më 10 tetor, po në stadiumin “Elbasan Arena”.

Kjo miqësore, sikundër edhe ajo me Uellsin, do të luhet në periudhën kur zhvillohen sfidat e grupeve për Ligën e Kombeve, duke plotësuar kështu edhe kuadrin e gjashtë ndeshjeve, me katër sfida zyrtare në grupin me tre përfaqësuese të “UEFA NATIONS LEAGUE”, si dhe dy ballafaqimet miqësore. Federatat përkatëse kanë gjetur akordin dhe zyrtarizojnë sot zhvillimin e ndeshjes miqësore SHQIPËRI-JORDANI.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Teuta triumfoi në atë që u konsiderua si finale mbijetese përballë Vllaznisë, por në një kampionat kaq agresiv në zonën e ftohtë, asgjë n

Rezultatet e arritura në javët e fundit kanë entuziazmuar drejtuesit e Teutës, që kanë akorduar 5 mijë euro për barazimin me Luftëtarin d

Tatimet mësyjnë në FSHF për kontroll.

Përpara 1 viti, FIFA miratoi zhvillimin e Botërorit të vitit 2026 me 48 skuadra, por së fundmi presidenti i këtij institucioni,Gianni Inf

Një episod skandaloz ka ndodhur në futbollin bolivian. Një lojtar sulmoi trajnerin e tij, pasi nuk e kapërdiu dot zëvendësimin.

Bajerni i Mynihut ka zyrtarizuar një tjetër trajner në klubin e vet.

Ditët kalojnë, dhe stadiumi i ri që po ndërtohet në kryeqytet, “Arena Kombëtare” vazhdon të marrë formë.

Me të varur “këpucët në gozhdë”, edhe pse ende i duhet të luajë ndeshjen e lamtumirës, më 21 maj në stadiumin “San Siro”, Andrea Pirlo po

Teuta ndodhet në një pozicion të vështirë në klasifikim, megjithatë rezultatet e arritura në javët e fundit japin shpresë dhe mbushin me

Një ngjarje e çuditshme vjen nga Rusia, pak muaj para fillimit të Botërorit 2018.