Konte ka një problem të madh me tifozët e Interit: Nuk duhet të bëhemi mendjemëdhenj

07/12/2019 - 21:24

Antonio Kontes nuk i pëlqen fakti se tifozët e Interit tani kanë pretendime shumë të mëdha ndaj skuadrës dhe që në pengesën e parë i kundërvihen asaj. Tekniku i zikaltërve, pas barazimit 0-0 ndaj Romës, ka qenë i mërzitur më shumë për vërshëllimat që kishte dëgjuar në “San Siro” ndaj ekipit të tij në këtë duel.

“Unë dëgjova disa vërshëllima në pjesën e dytë, kjo nuk është mirë, nuk ndihmon djemtë, nuk ndihmon Interin. Tifozi këtë duhet ta kuptojë, i gjithë stadiumi duhet të kuptojë që duhet të na mbështetë dhe nuk mund të bëjë kështu që me gabimin e parë. Nuk është e thjeshtë të luash në “San Siro”, shumë djem janë të rinj dhe kemi nevojë për ndihmën e të gjithëve. Desha ta theksoja këtë pasi dua të mbroj grupin, nuk duhet të bëhemi mendjemëdhenj”, ishin fjalët e trajnerit pas duelit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Deri në 15 milionë paund do të arrijnë në total shpërblimet e lojtarëve të Mançester Sitit në rast të një triumfi në Champions këtë sezon

Kriza e shkaktuar nga pandemia botërore tani ka goditur edhe futbollin. Shumë klube janë në vështirësi, përfshirë këtu edhe Arsenalin.

Jorge Messi, babai i “yllit” të Barcelonës, Lionel Messi, ka zbarkuar zyrtarisht në kryeqedrën e Lombardisë, Milano, që e ka përzgjedhur

Kampionët e Kosovës Drita, janë shtangur nga një lajm i papritur nga Ambasada e Zvicrës.

Sherif Kallaku nuk është më pjesë e Teutës, pasi do të vazhdojë karrierën me Lokomotivën e Zagrebit.

Futbolli holandez do të eksperimentojë një vendim historik që mund të ndryshojë përgjithmonë fytyrën e këtij sporti.

Maska në vendet publike, udhëtime vetëm me avionë privatë, ndalet në mënyrë kategorike shkëmbimi i fanellave.

Inter harron deklaratat e Contes, lë pas tensionin e fund sezonit dhe rikthehet fitues në Europa League, turne që dëshirojnë ti shkojnë d

Ashtu siç edhe lajmëroi Administratori i Interit Giuseppe Marotta në prag të ndeshjes së djeshme ndaj Getafes, sot ka ardhur edhe komunik

Atalanta mbylli një tjetër sezon mjaft të suksesshëm në kampionatin italian, ku ndryshe nga një vit më parë, këtë herë siguroi pjesëmarrj