Kreu i Sindikatës së Futbollistëve, Lila: Në plan miqësore simbolike për tragjedinë e tërmetit

09/12/2019 - 19:43

Kreu i Sindikatës së Futbollistëve, Andi Lila është shprehur se ka në plan të organizojë një Kupë simbolike për të prekurit nga tragjedia e tërmetit. Lila ka theksuar se nuk mund të qëndrojnë duarkryq, pasi kërkojnë të ndihmojnë lojtarët dhe familjet e tyre që kanë pasur pasoja nga tërmeti. Mbrojtësi tha se kanë kontaktuar me presidentët e sindikatave në Turqi, Greqi dhe Itali.

Ndërsa, për emrat e futbollistëve që do të vijnë, Lila nënvizoi se mund të jenë lojtarë nga Turqia e vitit 2002 e cila e mbylli Kupën e Botës në vendin e tretë, apo lojtarë nga Greqia, kampione Europës në 2004 apo edhe lojtarë nga Italia e vitit 2006.

“Ne personalisht kemi kontaktuar me presidentët e sindikatave në Turqi, Greqi dhe Itali. Do të jenë pikërisht 4 skuadra që do të luajnë dhe lekët e biletave shkojnë për familjet e lojtarëve të prekur nga tërmeti. Për emrat që do të vijnë po kërkojmë për Turqinë e vitit 2002 që doli e treta në Kupën e Botës, me Greqinë që doli kampion Europë në 2004, por edhe te Italia nga lojtarët e 2006”, u shpreh Lila.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Deri në 15 milionë paund do të arrijnë në total shpërblimet e lojtarëve të Mançester Sitit në rast të një triumfi në Champions këtë sezon

Kriza e shkaktuar nga pandemia botërore tani ka goditur edhe futbollin. Shumë klube janë në vështirësi, përfshirë këtu edhe Arsenalin.

Jorge Messi, babai i “yllit” të Barcelonës, Lionel Messi, ka zbarkuar zyrtarisht në kryeqedrën e Lombardisë, Milano, që e ka përzgjedhur

Kampionët e Kosovës Drita, janë shtangur nga një lajm i papritur nga Ambasada e Zvicrës.

Sherif Kallaku nuk është më pjesë e Teutës, pasi do të vazhdojë karrierën me Lokomotivën e Zagrebit.

Futbolli holandez do të eksperimentojë një vendim historik që mund të ndryshojë përgjithmonë fytyrën e këtij sporti.

Maska në vendet publike, udhëtime vetëm me avionë privatë, ndalet në mënyrë kategorike shkëmbimi i fanellave.

Inter harron deklaratat e Contes, lë pas tensionin e fund sezonit dhe rikthehet fitues në Europa League, turne që dëshirojnë ti shkojnë d

Ashtu siç edhe lajmëroi Administratori i Interit Giuseppe Marotta në prag të ndeshjes së djeshme ndaj Getafes, sot ka ardhur edhe komunik

Atalanta mbylli një tjetër sezon mjaft të suksesshëm në kampionatin italian, ku ndryshe nga një vit më parë, këtë herë siguroi pjesëmarrj