Kriza në Madrid, Reali mendon për Antonio Konten

09/10/2018 - 19:39

Hera e fundit që Reali i Madridit humbi 4 ndeshje radhazi nga 11 të parat në kampionat ka ndodhur në sezonin 2005- 2006. Ndoshta ky kujtim i keq është rikthyer në aktualitet dhe me kalimin e javëve në kampin madrilen kanë nisur të shfaqen makthet.

Rikthimi nga Vitoria pas humbjes me Alaveshin ishte i tensionuar. Mes Florentino Perezit dhe drejtorit Hoze Angel Sançez ka pasur telefonata të shumta dhe mes tyre sigurisht që është folur edhe për situatën e Lopeteguit. Kupola drejtuese e di shumë mirë që tani nuk është momenti i duhur për të ndryshuar trajnerin, por në të ardhmen sigurisht që mund të ketë lëvizje të tilla, nëse rezultatet nuk do të vijnë.

Dhe për Hulen Lopeteguin ka nisur numërimi mbrapsht. Koha e tij “skadon” më 28 tetor, kur në “Kamp Nou” do të shkojë Barcelona. Më parë do të luajë dy ndeshje të lehta me Levanten dhe Plzenin, ndërsa në “El Clasico” nuk do të falen hapat fals.Dhe tani kanë nisur të qarkullojnë emrat e parë që mund të marrin drejtimin e Realit nëse Lopetegui dëmtohet. Solari do të jetë thjesht trajner i tranzicionit, por për të ardhmen mendohet Antonio Konte.

Ai është i vetmi trajner i lirë nga ata që mund të quhen trajnerët e rangut të parë.Për të u mendua edhe në verë, por asgjë nuk u konkretizua, për shkak se ai njihet për dorën e hekurt dhe në një situatë të tensionuar pas largimit të Zidanit dhe Ronaldos, Konte mund të sillte probleme të tjera. Por tani prezenca e Kontes mund të jetë një avantazh për të vendosur sërish rregullin në Madrid.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bajerni i Mynihut ka mbyllur me sukses negociatat me klubin e Shtutgartit për kartonin  Leon Dajakut.

Tregu i transferimeve të futbollistëve këtë verë do të futet në histori për shkak të shpenzimeve të tepruara financiare të klubeve të La

Momente paniku për bashkëshorten e sulmuesit Mauro Ikardit, teksa ishte duke bërë xhiro me motor uji në Liqenin e Komos së bashku me disa

Në Amsterdam duken të bindur. Matijs De Ligt do të jetë blerja e re e Juventusit.

Ish-kampioni i Botës, Kafu është në telashe të mëdha.

Teuta u thye në Letoni me shifrat 3-0, duke e bërë gati të pamundur kualifikimin. E megjithatë, shanset nuk janë shuar tërësisht.

Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro, i ka reaguar publikisht Lionel Messit, pas kritikave të argjentinasit për Kupën e Amerikës që u mb

Elseid Hysaj ka nisur fazën përgatitore me Napolin, por mediat europiane bëjnë me dije se janë ditët e fundit si pjesë e napolitanëve.

Zllatan Ibrahimoviç është në vitet e fundit të karrierës së tij si profesionist.

Reali i Madridit është gati të lançojë “yllin” e ri, Takefusa Kubo, i cili mësohet se ka impresionuar stafin teknik tenkik më seancat stë