Kryeministri Rama "tradhton" Juventusin, foto me yllin e PSG-së

Postuar: 16/05/2018 - 16:13

Kryeministri Edi Rama, i cili ndodhej në Francë për një vizitë zyrtare, ka takuar krerët më të lartë të shtetit.

Megjithatë, përveç Makron, Rama ka takuar edhe yllin Italian të PSG, Marko Verratin.

Rama njihet si tifoz i Juventusit, madje nuk ngurron ta shpreh këtë edhe në bluzat që vesh.

Foton e ka publikuar ish-futbollisti i kombëtares sonë, Edvin Murati, i cili duket se ka patur gjithashtu një takim me kryeministrin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Barcelona barazoi në shtëpi ndaj Gironës me rezultatin 2-2 në sfidën e vlefshme për javën e 5-të të La Ligas.

Humbja në Gjirokastër mund të ishte e parashikuar, pasi në futboll mund të ndodhë çdo gjë, por me rezultatin 3-1, është diçka e papranues

   Partnerët e kryeministres së Britanisë, Thereza May janë përgatitur për zgjedhje të parakohshme në Nëntor.

   Ish-trajneri i Partizanit, Adolfo Sormani është gjendur para një situate të pakëndshme teksa ka kërcënuar me vdekje futbollistin e Hor

   Milani pret vendimin e UEFA-s, por edhe anasjelltas.

   Trajneri i përfaqësueses braziliane, Tite, publikoi 3 javë përpara afatit listën e futbollistëve të grumbulluar për miqësoret që “Sele

   Një ndeshje e League One (kategoria e tretë) në Angli është shtyrë pasi një helikopter është detyruar të ulet në fushë për shkak të nj

Frederiko Di Françesko u pë një personazh negativ pas pështymës që ai mori ndaj Dagllas Kosta në ndeshjen Juventus-Sasuolo.

Kalimi i Diego Maradonës në stolin e klubit meksikan, Dorados de Sinaloa, ka sjellë kritika dhe komente të shumta.