Kukësi e mbyll në barazim ndeshjen e parë, gjithçka vendoset në Maltë

11/07/2018 - 21:02

   Kukësi nuk ka shkuar më shumë se një barazim pa gola, në ndeshjen e parë kundër Valletta, takim ky i vlefshme për kualifikueset e Champions League.

Në stadiumin "Loro Boriçi" të Shkodrës, shtëpia e re e Kukësit për këtë sezon në Kupat e Europës, të dy skuadrat u treguan mjaft të kujdesshme në prapavijë, duke bërë që ky 90 minutësh të mbyllej në barazim pa gola. 

Megjithatë, dy skuadrat kanë për të zhvilluar dhe takimin e kthimit, me verilindorët që do të udhëtojnë drejt Maltës, për t’u përballur me Valletta të martën e 17 korrikut.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

I vendosur në “King Street”, “Tast Catala” është shndërruar në një nga restorantet më të frekuentuara të Mançesterit.

E gjithë bota e sportit dhe jo vetëm, është tronditur nga lajmi i ditës së sotme, ku avioni i sulmuesit argjentinas, Emiliano Sala, u zhd

Milani ka arritur të finalizojë një goditje të rëndësishme në merkaton e këtij dimri të futbollit europian, duke vendosur nën kontratë nj

Elena Di Martino është një super tifoze e Juventusit, e cila ishte në stadium për të ndjekur ndeshjen mes ekipit të Torinos dhe Chievo-s.

Seanca e fundit stërvitore e bregdetarëve është shoqëruar vazhdimisht nga reshjet e shiut, por nuk ka ndaluar aspak lojtarët dhe stafin p

Shkon në pesë numri i basketbollistëve amerikanë që aktivizohen te skuadra e Teutës në basketboll për meshkuj.

Raportohet se Sassuolo dëshirojnë ta zëvendësojnë Kevin-Prince Boateng me Mario Balotellin.

Barcelona ka zyrtarizuar afrimin Kevin-Prince Boateng, 31 vjeç, nga Sassuolo, për të mbushur vendin e lënë bosh nga Munir El Haddadi.