Kupa e Shqipërisë, FSHF vendos oraret e gjysmëfinaleve

29/06/2020 - 22:33

Futbolli në vendin tonë rikthehet të enjten, më 2 korrik. FSHF ka programuar dy ndeshjet e para gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë dhe njëra prej tyre do të luhet me ndriçim.Takimi i parë luhet në Ballsh, aty ku Bylisi do të kërkojë fitoren kundër Tiranës.

Kjo sfidë nis prej orës 17:45 dhe pritet të jetë mjaft e luftuar. Ballshiotët duan finalen, sikurse edhe skuadra e Egbo, që vjet dështoi ta fitonte trofeun kundër Kukësit.Edhe këta të fundit janë në garë dhe të enjten presin skuadrën e Teutës në Elbasan.

Kjo ndeshje është programuar të zhvillohet prej orës 20:45. Rivaliteti pritet të jetë i madh, mes dy ekipeve që renditen në vendin e dytë dhe të tretë në kampionat.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Union Berlini është i vendosur që të kthejë tifozët në stadiume, duke premtuar se do të mbulojë shpenzimet për të kryer testimin për COVI

Një tifoz vetëm 12 vjeç është arrestuar pasi ofendoi në Instagram me shprehje raciste sulmuesin Wilfried Zaha para ndeshjes Aston Villa –

Teksa poston një foto me ish-trajnerin e Kombëtares, Gianni De Biasi, Presidenti Ilir  Meta thotë se tani me Azerbajxhanin përveç TAP-it

“Lautaro është shumë pranë Barcelonës? Absolutisht po. Marrëveshja është arritur? Absolutisht jo”.

Manchester City merr lajmin e madh nga Gjykata  Arbitrazhit Sportiv.

Teuta do të luajë në javën e 34-ërt një ndeshje të rëndësishme për objektivin Europë, por me shumë mungesa.

Kukësi e zgjidhi shumë shpejt ndeshjen ndaj Teutës me golat e shënuar që në pjesën e parë.

Një moment pa dyshim jo i mirë për Marcelo Brozoviç, në fushën e gjelbër për shkak të dëmtimeve por edhe jashtë saj.

150 milion euro, kjo është fatura që Steven Zhang duhet të paguaj për të shkarkuar Antinio Conte nga Inter dhe për të gjetur një staf të