Kutinjo, “show” në stërvitjen e parë me Bajernin

21/08/2019 - 22:29

“Mezi po pres ditën e nesërme për të takuar kolegët e mi në stërvitje”, ishin fjalët e Felipe Kutinjos në prezantimin ditën e hënë.Edhe pse në një ditë me shi, 1500 tifozë bavarezë erdhën në Sabener Shtrase për të ndjekur stërvitjen e parë të brazilianit me skuadrën e Bajernit të Mynihut.

Me të ishte edhe blerja tjetër, francezi Mikael Kysons. Plot 18 lojtarë kishte në dispozicion trajneri Niko Kovaç në stërvitjen e ditës së martë.Korentin Toliso kreu stërvitje të diferencuar në palestër, Leon Gorecka mungoi për shkak të një dëmtimi dhe Kristian Fryhtl dhe Torben Hofman ishin të impenjuar me skuadrën e dytë. Por sytë e të gjithë të pranishmëve ishin të fokusuar te Felipe Kutinjio. Shumë prej tyre kishin veshur fanellën me numrin 10, fanellë që do të mbajë veshur braziliani 27-vjeçar, i cili nxehmjen e kreu së bashku me Robert Levandovskin, me të cilin bisedoi disa minuta.

Nëse tema ka qenë skema e re në sulm, kjo nuk dihet. Pas stërvitjes lojtari është ndalur për të përshëndetur tifozët e ndodhur pas hekurave, me të cilët bëri fotografi dhe firmosi autografe të shumta. Të kënaqur nga sjellja e lojtarit sportdashësit u shprehën se impakti i parë me ish-lojtarin e Barçës ishte shumë pozitiv. “Ishte një djalosh i qeshur, jemi kënaqur shumë këto dy orë që kemi ndenjur këtu.

Shiu nuk na ka penguar për të ndjekur Kutinjon dhe lojtarët e tjerë. Në vetëm pak ushtrime që mund të shihnim, ra në sy teknika e jashtëzakonshme e brazilianit. Mezi po presim ta shohim në fushën e lojës”, ishin fjalët e një prej shumë tifozëve të pranishëm në Sabener Shtrase.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ish-futbollist holandez është ekzekutuar në një atentat në Amsterdam.

Në Madrid ndaj Atletikos mbrëmjen e djeshme, sigurisht që nuk ishte një ndeshje e lehtë për Juventusin.“Zonja e Vjetër” po fitonte me dy

FIFA ka publikuar ditën e sotme, renditjen e re për ekipet kombëtare, pas ndeshjeve të zhvilluara gjatë fillimit të shtator.Shqipëria gje

Nuk ndodhte prej 10 marsit 2009 (4-0 në “Anfield”) që Reali të humbiste me 3 apo më shumë gola jashtë fushe në Europë dhe të mos shënonte

Ka lënë futbollin prej 3 vitesh për t’iu përkushtuar një tjetër pasioni të tij, muzikës, por Pablo Daniel Osvaldo mund t’u rikthehet sëri

Interi pësoi ndalesën e parë sezonale dhe pikërisht në ndeshjen e parë në grupet e Champions Leagues, përballë çekëve të Slavias së Pragë

Debutim në Champions brenda në “San Siro”, dhe me një gol ndaj Interit.

Skuadra e Teutës e ka nisur mirë kampionatin teksa edhe në këtë sezon ashtu si në të kaluarin pretendon të paktën kualifikimin në Europë,

Ashtu siç ishte parashikuar, Aleksandr Kokorin dhe Pavel Mamev i dhanë lamtumirën qelive të burgut.

Tifozët e Juventusit nuk ishin të pranishëm në stadiumin 'Wanda Metropolitano" për ndeshjen ndaj Atlteico Madrid në Champions League.