Labinot Kabashi, talenti shqiptar i Barcelonës

04/11/2014 - 14:33

DURRËS, 4 nëntor 2014-  Labinot Kabashi, një shqiptar nga Kosova, është vetëm 14 vjeç dhe bën pjesë në akademinë e Barcelonës. Ai konsiderohet si njëri ndër talentet më të mëdhenj në botë për moshën e tij. Gjithashtu, ai është futbollisti i parë shqiptar që bën pjesën në skuadrën e Barcelonës. 

Ai u transferua te katalanasit nga një klub i vogël spanjoll, dhe e gjithë kjo falë talentit të madh që drejtuesit e "La Masias" panë te Labinoti. Ai ka shënuar disa gola me fanellën e Barcelonës, ndërsa babai i tij është shprehur se Barcelona ka filluar të interesohet për Labinotin që dy vjet më parë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Koronavirusi po ridizenjon futbollin me shumë klube që tashmë janë në krizë financiare.

Zërat për një largim të mundshëm të Manuel Neuer nga Bayern Munich në merkaton e kësaj vere shtohen gjithnjë e më shumë, kjo për faktin s

Ish-futbollisti i Njukastëll, Nolberto Solano është arrestuar nga policia në Peru, duke mos respektuar orarin e vendosur  nga shteti në p

Edi Martini mori drejtimin e Teutës në mes të sezonit, pas shkarkimit të Bledi Shkëmbit.

Në Durrës kanë gjetur një mënyrë origjinale për të mos lënë lojtarët që jetojnë në qytetin bregdetar pa stërvitje.

Tani që kampionatet janë pezulluar për shkak të Koronavirusit, pritet që të ketë edhe probleme të shumta në anën financiare për shumë eki

Ditën e sotme ka përfunduar karantina për skuadrën e Realit të Madridit, e cila u izolua pas rastit pozitiv me koronavirus të basketbolli

Shkencëtarë të njohur kanë deklaruar me keqardhje se një ndeshje e Champions League muajin e kaluar në Milano, mund të ketë qenë pika e s

Klubi i Barcelonës ka vendosur që të mos presë më lojtarët dhe ka vendosur në mënyrë të njëanshme t’u shpallë luftë atyre duke shkurtuar

Ish-futbollisti i Ajaksit, Abdelhak Nouri, pësoi një dëmtim të frikshëm në një ndeshje miqësore të vitit 2017, ndaj Verder Bremer, ndërko