Lamçe: Teuta, për fitore në Kukës

05/09/2015 - 20:43

5shtator 2015 - Eri Lamçja, sulmuesi elbasanas që është duke luajtur për Teutën këtë sezon, do të deklaronte: “Teuta është një ekip serioz, me lojtar cilësor dhe profesionist. Konkurrenca do të jetë e madhe, por kjo nuk më tremb.Shoh një angazhim në skuadër, ndërsa jemi duke u stërvitur në kushte shumë të mira.Dhe besoj se edhe në Kukës do t’ia dalim të marrim rezultat pozitiv”.

Për shkak të ndërprerjes së kampionatit për ndeshjet e kombëtares, Teuta është duke punuar me dy seanca stërvitore në ditë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Situata e krijuar pas humbjes së Gjermanisë 6-0 ndaj Spanjës në Ligën e Kombeve vazhdon të jetë e tensionuar.

Peshëngritja shqiptare ka humbur të premten një tjetër figurë, pasi është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare Haki Agalliu.

Ikona argjentinase e futbollit, Diego Maradona, është larguar të mërkurën nga kjo jetë.

Vdekja e Diego Armando Maradonës fatkeqësisht është shoqëruar me polemika e skandale.

Argjentina, Napoli dhe e gjithë bota po vajton largimin nga kjo jetë të legjendës së futbollit Diego Armando Maradonës.

Diego Armando Maradona është përcjellë për në banesën e fundit nga anëtarët e familjes dhe miqtë e ngushtë, të cilët ishin të vetmit që u

Elseid Hysaj po kalon javët e tij të fundit në aventurën te Napoli.

Futbollisti i ekipit norvegjez Molde Sherif Sinian ka shpëtuar mirë në përballjen e mbrëmjes së djeshme me Arsenalin në Ligën e Europës.

Teuta nuk shkoi më shumë se një pikë në ndeshjen e javës së katërt ndaj Vllaznisë.