Legjenda e tenisit botëror, i falimentuar!

11/07/2019 - 16:14

Legjenda e tenisit botëror, Boris Becker është shume keq në aspektin financiar. Tre herë fituesi i turneut të Wimbledon, tashmë është i falimentuar ekonomikisht dhe kjo e shtyu atë të nxjerrë në ankand trofetë dhe medaljet e fituara prej tij, dhe këtu përfshihet edhe kopja e trofeut të fituar në turneun historik holandez.

Ish tenisti që po përpiqet të arrijë një akord financiar me ish bashkëshorten e tij Lily, tashmë i ka nxjerrë për shitje 82 objekte të karrierës së tij.Boris Becker deklaroi falimentimin në vitin 2017, gjë që mesa duket solli edhe divorcin nga bashkëshortja e tij 42-vjeçare, me të cilën është në proces gjyqësor edhe për kujdestarinë e djalit të tyre 9-vjeçar.

Ankandi i trofeve dhe objekteve të tjera të fituara nga Becker në karrierën e tij u organizua në "Wyles Hardy&Co" dhe nisi në 24 qershor. Një prej trofeve që do të shitet në këtë ankand është edhe trofeu i "US Open", i fituar nga Becker, pas finales me Ivan Lendl, që mendohet të kapë vlerën deri në 200 mijë Paund.

Boris Becker që në vitin 1985, në moshën 17-vjeçare u bë tenisti më i ri që fitoi turneun eWimbledonit, në karrierën e tij prej më shumë se 2 dekadash ka mundur të fitojë 49 tituj në lojën individuale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shumë i lumtur për golin e realizuar u shfaq Rey Manaj i cili u çlirua pas golit spektakolar që realizoi ndaj Moldavisë.

Natyrisht i kënaqur Edy Reja për këtë fitore historike të Shqipërisë në transfertë ndaj Moldavisë më e thella e arritur ndonjëherë.

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka vlerësoi me nota maksimale paraqitjen e kombëtares ndaj Moldavisë, por edhe pun

Ngjarje të pakëndshme në eliminatoren mes Bullgarisë dhe Anglisë, që përfundoi me fitoren e thellë 0-6 të "Tre Luanëve".

Ngjarje të pakëndshme në eliminatoren mes Bullgarisë dhe Anglisë, që përfundoi me fitoren e thellë 0-6 të “Tre Luanëve”.

Teuta afroi dy sulmues në merkaton e verës për të zëvendësuar largimet e Tomislav Bushiçit dhe Gerhard Prognit.

Klubi i Teutës po bën punime për të përmirësuar tapetin e stadiumit “Niko Dovana” dhe ka njoftuar se takimi i javës së 8 ndaj Flamurtarit

Ëndrra për Euro 2020 vazhdon. Kjo ëndërr për Kosovën u mbajt gjallë sot nga fitorja me rezultatin 2 me 0 kundër Malit të Zi.

Shqipëria kalon në avantazh ndaj Moldavisë në minutën e 22-të me një gol të shënuar nga Cikalleshi.

Sulmuesi Sokol Cikalleshi ka shkundur rrjetën e kundërshtarëve duke shënuar golin e parë për sfidën ndaj Moldavisë.