Leonardo: Neymar do të ndëshkohet, nëse vjen oferta…

09/07/2019 - 22:27

Drejtori sportiv i PSG, Leonardo, “zbret në fushë” për çështjen “Neymar”. Në një intervistë të gjatë për “Le Parisien”, 49-vjeçari paralajmëron masë ndëshkimore për lojtarin, që duket se është i vendosur për t’u kthyer te Barcelonë në këtë merkato verore.

Mosparaqitja në grumbullim: Duhej të kishte mbërritur por nuk erdhi. Do të shohim se çfarë masash do të marrim, ashtu siç kemi bërë gjithmonë me lojtarët tanë. E ka luajtur ndeshjen e tij të fundit më 6 qershor dhe pushimet përfundonin më 8 korrik.

Edhe 3 vite kontratë: Kam folur me të dhe me përfaqësuesit e tij kur mora detyrën. Pozicionet tona janë të qarta. Sotm ka vetëm një gjë konkrete: ai është në kontratë edhe për tre vjet. Nuk kemi marrë asnjë ofertë, kështu që nuk mund të diskutojmë për asgjë.

Interesimi i Barcelonës: Kemi patur kontakte sipërfaqësore. Neymar mund të largohet nga PSG nëse vjen një ofertë e leverdisshme dhe na bind të gjithëve. Sot nuk e dimë cila skuadër e do dhe me çfarë çmimi. Nuk mund të vendosim brenda një dite.

De Ligt dhe Donnarumma: Është një futbollist i madh, por nuk ishte momenti i duhur për të bërë një investim kaq të shtrenjtë. Duhet të qetësohemi pak, nuk kemi 200 milionë euro për për t’i shpenzuar në këtë mënyrë. Donnarrumma? Nuk është prioritet për ne blerja e një portieri, pasi kemi 4 lojtarë në këtë rol.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Teuta afroi dy sulmues në merkaton e verës për të zëvendësuar largimet e Tomislav Bushiçit dhe Gerhard Prognit.

Klubi i Teutës po bën punime për të përmirësuar tapetin e stadiumit “Niko Dovana” dhe ka njoftuar se takimi i javës së 8 ndaj Flamurtarit

Ëndrra për Euro 2020 vazhdon. Kjo ëndërr për Kosovën u mbajt gjallë sot nga fitorja me rezultatin 2 me 0 kundër Malit të Zi.

Shqipëria kalon në avantazh ndaj Moldavisë në minutën e 22-të me një gol të shënuar nga Cikalleshi.

Sulmuesi Sokol Cikalleshi ka shkundur rrjetën e kundërshtarëve duke shënuar golin e parë për sfidën ndaj Moldavisë.

Ditën e sotme, trajneri i kombëtares U-21, Alban Bushi ka dalë në një konferencë për shtyp për të folur në prag të ndeshjes zyrtare kuali

E zeza mbi të bardhë në kontratë, “vendosin” që Roberto Mançini do të jetë trajneri i kombëtares italiane të paktën deri në vitin 2022, v

Shqipëria me disfatën 1-0 ndaj Turqisë humbi praktikisht mundësinë për të qenë e pranishme në Euro 2020.

Teuta ka vijuar stërvitjen, ndërsa në ndryshim nga skuadrat e tjera të Superiores, nuk ka preferuar të zhvillojë ndonjë ndeshje miqësore.