Lippi sërish trajner i Kinës, me objektivin Katar 2022!

24/05/2019 - 20:34

Marcello Lippi bën prapakthehu. Trajneri italian është rimemëruar në stolin e përfaqësueses kineze vetëm 4 muaj pasi dha dorëheqjen pas eliminiminit të “dragonjëve” nga Kupa e Azisë.

Lajmin e ka zyrtarizuar Federata Kineze e Futbollit, me Lippin që do të qëndrojë në stolin e Kinës deri në fund të Botërorit Katar 2022 me objektivin për t’i kualifikuar Dragonjtë në këtë event madhor.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Iu bashkua Teutës në muajin janari, si një nga afrimet më të bujshme, por eksperienca e Armando Vajushit me bregdetarët zgjati vetëm pak

Pasi përfundoi periudhën e huazimit te Lugano, Armando Sadiku nga grumbullimi i kombëtares shqiptare bëri me dije se pas pushimeve do të

Ende pa e bërë prezantimin e tij, media italiane jep detaje se Mauricio Sarri ka pranuar Juventusin, por ndërkohë ka bërë vetëm dy kërkes

Kleis Bozhanaj është talenti shqiptar që kanë përfunduar në listën e dëshirave nga skuadrat më të mëdha europiane.

Mohamed Salah ka refuzuar shansin për t’iu bashkuar Realit të Madridit dhe Juventusit këtë verë, por ai do të marrë në konsideratë të ard

Bledi Shkëmbi është i lumtur që pas një sezoni të suksesshëm në krye të Teutës u shpërblye nga drejtuesit me rinovim të kontratës.Trajner

Argjentina pësoi një humbje shokuese në ndeshjen e parë të Kupës së Amerikës, teksa u mposht nga Kolumbia me rezultatin 2-0.